Microsoft Technology Summit 2011: Rusza druga edycja programu “Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

“Projekty zgłoszone w pierwszej edycji programu dotyczyły wielu rozwiązań. Były wśród nich pomysły na stworzenie nowych portali branżowych, rozwiązania z zakresu zarządzania kryzysowego, wspomagające pracę działów HR, a także kompletne systemy CRM czy ERP. Tak duży przedział pomysłów dobrze odzwierciedla uniwersalność platformy Windows Azure. Drugą edycję programu rozszerzamy o kategorię aplikacji dla Windows Phone, ponieważ obserwujemy dynamiczny rozwój lokalnych firm tworzących oprogramowanie na tę platformę” — powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu DPE w polskim oddziale Microsoft.
Microsoft Technology Summit 2011: Rusza druga edycja programu “Twoja firma, Twoja szansa na sukces”
Program

Program “Twoja firma Twoja szansa na sukces” podzielony jest na kilka etapów

Program “Twoja firma Twoja szansa na sukces” podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest zgłoszenie pomysłów na rozwiązania działające w chmurze Windows Azure lub na platformie Windows Phone. W aplikacji konkursowej należy opisać ideę rozwiązania, potencjał biznesowy oraz architekturę na jakiej będzie oparte. Wszystkie otrzymane projekty będą szczegółowo analizowane przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze z nich i zakwalifikuje je do kolejnego etapu, w którym należy stworzyć opisywane wcześniej rozwiązanie.

Uczestnicy drugiego etapu otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie techniczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej rozwiązań, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Z pośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 20 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w trzecim, finałowym etapie. Zwycięzców poznamy w maju 2012 podczas uroczystej gali finałowej.

Firmy, których rozwiązania zostaną zakwalifikowane do finałowego etapu, otrzymają od Microsoft wsparcie biznesowe i marketingowe, które ma wspomóc proces sprzedaży rozwiązań. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne oraz możliwość startu w regionalnej edycji programu “Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Przewidziane są także dodatkowe wyróżnienia – nagroda dla najlepszego rozwiązania dla administracji publicznej oraz nagroda specjalna w obszarze interoperacyjności (rozwiązania zbudowane w oparciu o technologię Open Source wykorzystujące platformę Azure).

Wiele firm biorących udział w poprzedniej edycji programu odniosło komercyjny sukces, a aplikacje które zostały przez te firmy stworzone, w krótkim czasie po premierze znalazły nabywców.

“Wygraliśmy pierwszą edycję programu “Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, co pozwoliło nam uzyskać wparcie technologiczne i marketingowe oraz pokazać nasze rozwiązania na szerokim forum i dotrzeć do nowych grup Klientów. Każdej firmie która zajmuje sie nowymi technologiami i innowacją bezwzględnie polecamy udział w kolejnej edycji konkursu – takie możliwości nie zdarzają się codziennie.” — powiedział Krzysztof Pulkiewicz z firmy BCMLogic, która zwyciężyła w poprzedniej edycji programu.

Pierwszy etap konkurs potrwa do 30 grudnia 2011. Zachęcamy do składania swoich pomysłów na aplikację na stronie http://www.microsoft.com/poland/twoja-firma/.