Microsoft Technology Summit 2011: Rusza druga edycja programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”

W trakcie trwającej konferencji MTS 2011 Microsoft ogłosił rozpoczęcie drugiej edycji międzynarodowego programu "Twoja firma, Twoja szansa na sukces", skierowanego do lokalnych firm oraz partnerów tworzących oprogramowanie i aplikacje.

Program

Program „Twoja firma Twoja szansa na sukces” podzielony jest na kilka etapów

„Projekty zgłoszone w pierwszej edycji programu dotyczyły wielu rozwiązań. Były wśród nich pomysły na stworzenie nowych portali branżowych, rozwiązania z zakresu zarządzania kryzysowego, wspomagające pracę działów HR, a także kompletne systemy CRM czy ERP. Tak duży przedział pomysłów dobrze odzwierciedla uniwersalność platformy Windows Azure. Drugą edycję programu rozszerzamy o kategorię aplikacji dla Windows Phone, ponieważ obserwujemy dynamiczny rozwój lokalnych firm tworzących oprogramowanie na tę platformę” — powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu DPE w polskim oddziale Microsoft.

Program „Twoja firma Twoja szansa na sukces” podzielony jest na kilka etapów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest zgłoszenie pomysłów na rozwiązania działające w chmurze Windows Azure lub na platformie Windows Phone. W aplikacji konkursowej należy opisać ideę rozwiązania, potencjał biznesowy oraz architekturę na jakiej będzie oparte. Wszystkie otrzymane projekty będą szczegółowo analizowane przez komisję konkursową, która wybierze najlepsze z nich i zakwalifikuje je do kolejnego etapu, w którym należy stworzyć opisywane wcześniej rozwiązanie.

Uczestnicy drugiego etapu otrzymają od Microsoft m.in. bezpłatne, profesjonalne wsparcie techniczne w trakcie procesu tworzenia opisanych wcześniej rozwiązań, a także możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju szkoleniach. Z pośród wszystkich stworzonych rozwiązań zostanie wybranych 20 najlepszych, a ich autorzy wezmą udział w trzecim, finałowym etapie. Zwycięzców poznamy w maju 2012 podczas uroczystej gali finałowej.

Firmy, których rozwiązania zostaną zakwalifikowane do finałowego etapu, otrzymają od Microsoft wsparcie biznesowe i marketingowe, które ma wspomóc proces sprzedaży rozwiązań. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają dodatkowo nagrody pieniężne oraz możliwość startu w regionalnej edycji programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”. Przewidziane są także dodatkowe wyróżnienia – nagroda dla najlepszego rozwiązania dla administracji publicznej oraz nagroda specjalna w obszarze interoperacyjności (rozwiązania zbudowane w oparciu o technologię Open Source wykorzystujące platformę Azure).

Wiele firm biorących udział w poprzedniej edycji programu odniosło komercyjny sukces, a aplikacje które zostały przez te firmy stworzone, w krótkim czasie po premierze znalazły nabywców.

„Wygraliśmy pierwszą edycję programu „Twoja firma, Twoja szansa na sukces”, co pozwoliło nam uzyskać wparcie technologiczne i marketingowe oraz pokazać nasze rozwiązania na szerokim forum i dotrzeć do nowych grup Klientów. Każdej firmie która zajmuje sie nowymi technologiami i innowacją bezwzględnie polecamy udział w kolejnej edycji konkursu – takie możliwości nie zdarzają się codziennie.” — powiedział Krzysztof Pulkiewicz z firmy BCMLogic, która zwyciężyła w poprzedniej edycji programu.

Pierwszy etap konkurs potrwa do 30 grudnia 2011. Zachęcamy do składania swoich pomysłów na aplikację na stronie http://www.microsoft.com/poland/twoja-firma/.