Polacy odnoszą sukces na Intel Challenge Europe!

Podczas konferencji "Europejskie Forum Nowych Idei" odbył się kolejny etap konkursu Intel Challenge, z którego obronną ręką wyszli polscy zawodnicy, zajmując wysokie, drugie miejsce.

Konkurs Intel Challenge przeznaczony jest dla studentów z całej Europy. Do zawodów przystąpiło aż pięć zespołów z Polski, każdy z ciekawą propozycją innowacyjnego biznesu, biznesplanem i ciekawymi prezentacjami. Pomysłów było bardzo wiele, a wszystkie wykorzystywały najnowsze zdobycze techniki i technologii. Sterowanie falami mózgowymi, rozszerzona rzeczywistość, interaktywny materac dla dzieci czy portal obsługujący zarówno biznesowe spotkania, jak i domowe imprezy, to tylko niektóre z propozycji.

Kolejny etap, ogólnoświatowy, odbędzie się w Kalifornii. Czy naszej reprezentacji tam nie zabraknie? Na szczęście, mamy dobre wieści. Polski zespół NeurON zajął drugie miejsce dla regionu Europy Wschodniej, otrzymując 10 tysięcy dolarów nagrody. Naszych zawodników pokonała tylko drużyna Photo-Genie z Izraela, otrzymując 20 tysięcy dolarów nagrody. Nagrodę zwycięzcom wręczył przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Jerzy Buzek.

Z zachodniej Europy drugie miejsce zdobył zespół WeDecide z Danii, pierwsze zaś należy do BUCKY’o’ZUN, również z tego kraju.

NeurON, zdobywając uznanie jury, będzie dalej pracował nad swoim projektem. A na czym on właściwie polega? Projekt ma na celu stworzenie oprogramowania, które wykorzystuje myśli, uczucia i emocje (czytaj: nasze fale mózgowe) do kierowania urządzeniami elektronicznymi. Brzmi intrygująco, i co więcej, to działa!

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kalifornijskich finałach!

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.