Steve Jobs wstrzymał premierę Androida Ice Cream Sandwich?

"To niewłaściwy moment do wprowadzania nowych produktów"

Premiera Nexusa Prime i nowego Androida przesunięta

Premiera Nexusa Prime i nowego Androida przesunięta

Wielka premiera smartfona Nexus Prime (tudzież Galaxy Nexus) oraz pierwsza oficjalna prezentacja systemu operacyjnego Android Ice Cream Sandwich miały odbyć się podczas konferencji „Unpack” 11 października 2011 roku. Niestety, firmy Samsung i Google przełożyły tę premierę na później, najprawdopodobniej na początek listopada. Powód? Oficjalnie firmy nie podały przyczyny tego opóźnienia, ale prawdopodobnie ma to związek z przedwczorajszą śmiercią wieloletniego CEO Apple’a – Steve’a Jobsa.

W oświadczeniu, jakie firmy Google i Samsung wysłały zaproszonym na konferencję Unpacked, możemy przeczytać:

„Samsung i Google zdecydowały się przełożyć datę zapowiedzi nowego produktu, która miała się odbyć na jesiennych targach CTIA. Stwierdziliśmy, że to po prostu nie jest dobry moment do zapowiedzi nowego produktu. Nową datę i miejsce konferencji podamy wkrótce”

Premiera nowych produktów mogłaby się zbiec z pogrzebem Jobsa, którego daty rodzina jeszcze nie zapowiedziała. Z pewnością równoczesna premiera nowych produktów Samsunga i Google’a z pogrzebem, bądź co bądź odwiecznego rywala, byłaby co najmniej niezręczna.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News