Sony Ericsson: Trzeba było traktować iPhone’a poważniej…

Nordberg bronił w wywiadzie swojej decyzji o wybraniu Androida jako podstawowego systemu dla smartfonów Sony Ericsson. Jak stwierdził, “to był najlepszy możliwy wybór”, w uwagi na jego wyjątkowo dynamiczny podbój rynku. Przyznaje jednak, że jego firma bardzo nie doceniła iPhone’a, nie traktując smartfona firmy Apple zbyt poważnie.
Sony Ericsson: Trzeba było traktować iPhone’a poważniej…
Bert Nordberg

Bert Nordberg

Zapytany o to, czy nie chciałby kupić Motoroli i czy zazdrości tego Google’owi, odparł: ”

Jasne, ale zanim się idzie na zakupy, trzeba się zastanowić, czy nas na to stać. Nasz układ byłby niesamowicie skomplikowany, jesteśmy prywatną firmą dwóch właścicieli, a oni są amerykańską firmą”

.

Nordberg stwierdził również, że Sony Ercisson nie chce produkować zwykłych telefonów komórkowych, tak jak Nokia, a skoncentrować się wyłącznie na smartfonach. Już teraz 70 procent sprzedawanych przez tę firmę urządzeń to smartfony, do połowy przyszłego roku maja one stanowić całość oferty.

Zapytany o to, czemu Sony Ericsson nie jest jeszcze największym producentem smartfonów, Nordberg odparł, że przecenili swoje siły jeśli chodzi o amerykański rynek, obecnie będąc tam “malutkim graczem”. Sony Ercisson obecnie kontroluje 11 procent androidowego rynku. A co z Windows Phone?

W tej chwili, nie czułbym się spokojny inwestując w platformę, która nie jest tak dobra, jak ta, z której obecnie korzystamy. Zostaliśmy więc z Androidem, ale jestem bardzo ciekaw Windows Phone’a — odpowiada CEO.