Szef Windows Phone’a krytykuje Apple’a i Google’a

Lees, zapytany czy Apple “przegapiło swoją szansę” prezentując iPhone’a 4S i iOS-a 5, odparł: “Tak mi się wydaje. Z punktu widzenia użytkownika końcowego, pojawiło się dużo recenzji, porównujących iOS-a 5 i to, co nam się udało zrobić w 11 miesięcy, ludzie porównują tempo prac. Z punktu widzenia sprzętu, byłem zdumiony, że nie zaoferowali konsumentowi żadnego wyboru. Ludzie lubią różnorodność”.
Systemowi Microsoftu wciąż nie udało się wzbudzić zainteresowania wśród konsumentów
Systemowi Microsoftu wciąż nie udało się wzbudzić zainteresowania wśród konsumentów
Microsoft Windows Phone 'Mango'

Microsoft Windows Phone ‘Mango’

Jeśli chodzi o smartfony z Androidem, Lees stwierdza: “Jeśli poużywałeś trochę Androidowych telefonów, to stwierdzisz, że część jest super, a część już nie. TO dość losowe. A przy niektórych to wygląda to tak, jakby w kuchni było kilku różnych kucharzy, próbujących upiec zupełnie inne rzeczy za pomocą tego samego. My mamy dużo większą spójność”.

Lees opowiadał również o planach na Windows Phone, stwierdzając, że jeszcze przed Świętami pojawią się smartfony za mniej niż 100 dolarów. Uważa też, że zainteresowanie smartfonami z Windows Phone 7.5 wzrośnie, z uwagi na “duży wybór smartfonów i jakość samego systemu”.