Systemowi Microsoftu wciąż nie udało się wzbudzić zainteresowania wśród konsumentów

Szef Windows Phone’a krytykuje Apple’a i Google’a

Andy Lees nie przyjmuje do wiadomości faktu, że póki co konkurencja sprzedaje się dużo lepiej, niż smartfony z WP7.

Microsoft Windows Phone 'Mango'

Microsoft Windows Phone 'Mango’

Lees, zapytany czy Apple „przegapiło swoją szansę” prezentując iPhone’a 4S i iOS-a 5, odparł: „Tak mi się wydaje. Z punktu widzenia użytkownika końcowego, pojawiło się dużo recenzji, porównujących iOS-a 5 i to, co nam się udało zrobić w 11 miesięcy, ludzie porównują tempo prac. Z punktu widzenia sprzętu, byłem zdumiony, że nie zaoferowali konsumentowi żadnego wyboru. Ludzie lubią różnorodność”.

Jeśli chodzi o smartfony z Androidem, Lees stwierdza: „Jeśli poużywałeś trochę Androidowych telefonów, to stwierdzisz, że część jest super, a część już nie. TO dość losowe. A przy niektórych to wygląda to tak, jakby w kuchni było kilku różnych kucharzy, próbujących upiec zupełnie inne rzeczy za pomocą tego samego. My mamy dużo większą spójność”.

Lees opowiadał również o planach na Windows Phone, stwierdzając, że jeszcze przed Świętami pojawią się smartfony za mniej niż 100 dolarów. Uważa też, że zainteresowanie smartfonami z Windows Phone 7.5 wzrośnie, z uwagi na „duży wybór smartfonów i jakość samego systemu”.