VMware i Nvidia dostarczają wirtualne stacje robocze

W trakcie targów VMworld 2011 firmy Nvidia i VMware ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy, ukierunkowanej na rozwój technologii 3D i możliwości zdalnego dostępu do wysokowydajnych maszyn wirtualnych, które pełnią funkcję stacji roboczych aplikacji dla inżynierów, artystów i naukowców. Firmy zaprezentowały wstępną wersję tej technologii podczas konferencji VMworld.
VMware i Nvidia dostarczają wirtualne stacje robocze
Tak działa nowe rozwiązanie Nvidii i VMware

Tak działa nowe rozwiązanie Nvidii i VMware

Technologia wirtualnej platformy graficznej Quadro została po raz pierwszy przedstawiona na targach SIGGRAPH, które odbyły się w sierpniu w Vancouver (Kanada). Wirtualna platforma graficzna Nvidii pozwala na korzystanie z mocy procesorów graficznych Quadro w wirtualnym środowisku pobieranym z serwera zdalnego. Dzięki temu użytkownicy mogą wykorzystać moc profesjonalnych procesorów graficznych Quadro zainstalowanych w serwerze przez sieć, otrzymując wysoką wydajność graficzną na żądanie.

W ten sposób artyści, inżynierzy i naukowcy – czyli użytkownicy, którzy potrzebują dostępu do aplikacji intensywnie korzystających z procesów graficznych – mogą pracować praktycznie z dowolnego miejsca, nie będąc uwiązanymi do swoich stacji roboczych. Dodatkową zaletą jest również fakt, że wszelkie własności intelektualne firmy, takie jak projekty CAD, animacje 3D lub symulacje, nigdy nie opuszczają bezpiecznego, zarządzanego środowiska firmowego centrum danych.