WP na WP 7.5, czyli pierwsza polska aplikacja portalowa w Marketplace

WP.PL to narzędzie informacyjne od Wirtualnej Polski, które zapewnia stały, bezpłatny dostęp do wiadomości, sportu, danych finansowych, prognozy pogody i galerii. Pozycja została przygotowana specjalnie dla WP7.5 i wykorzystuje możliwości, jakie ten system oferuje. Stąd, prócz standardowych funkcjonalności, znanych z aplikacji Info WP.PL dedykowanych innym środowiskom mobilnym (Android, iOS), zastosowanie znalazły tutaj nowe rozwiązania, takie jak widok panoramiczny i pivot oraz wielostronne kafelki.

Info WP.PL zapewnia posiadaczom smartfonów z systemem WP7.5 stały dostęp do kluczowych treści portalu. Podzielona została na kategorie: wiadomości, sport, finanse i galerie. Co istotne, aplikacja posiada interfejs wykorzystujący możliwości systemu WP7.5. Użytkownik ma więc do dyspozycji m.in. opcję „przypnij do ekranu startowego”, czyli dostęp do najświeższych wiadomości zawsze na pulpicie telefonu, za pomocą tzw. kafelków („przypiąć” można zarówno całą aplikację, jak i poszczególne, interesujące użytkownika działy tematyczne). Zastosowanie kafelków pozwala też na wyświetlenie jednocześnie ikony aplikacji, jak i kryjących się pod nimi, newsów lub pogody. Wizualnie zwraca również uwagę widok panoramiczny i pivot, umożliwiający nowy sposób nawigacji między stronami i widokami w Info WP.PL.

„Systematycznie adaptujemy nasze treści do przenośnych platform emisji. Jesteśmy obecni w najpopularniejszych systemach mobilnych – mamy w portfolio aplikacje na Androida, iOS. Teraz uruchomiliśmy – jako pierwszy portal w Polsce – narzędzie na Windows Phone 7.5. Jednocześnie przyglądamy się rozwojowi innych platform i ich charakterystyce. Jako portal internetowy, chcemy zapewnić użytkownikom optymalny dostęp do naszych zasobów, dlatego prezentujemy kontent z wykorzystaniem wielu narzędzi i nośników” — mówi Bartosz Czechowicz, Kierownik Projektów Wirtualnej Polski.

Info WP.PL na urządzenia z systemem WP 7.5 posiada także funkcje społecznościowe („podziel się” za pomocą smsa, e-maila i Facebooka) oraz opcję zapisz artykuł, która pozwala na zachowywanie najciekawszych informacji i galerii w pamięci aplikacji, a także możliwość późniejszego ich odczytywania w trybie offline. Aplikację można bezpłatnie pobrać z marketplace Windows Phone 7.5.

0
Źródło: Wirtualna Polska
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.