WRC 2 łba nie urywa

WRC 2 łba nie urywa

Auta wyglądają o niebo lepiej, zwężono drogi, grafika poboczy nie razi już tak bardzo swoją kanciastością, poprawiono sterowanie. Multiplayer oparty na wyścigu z duchami przeciwników pozostał bez zmian. Podobnie jak odwzorowanie jazdy autem. Jednak paradoksalnie ten element przestał przeszkadzać. Dodano bowiem rozbudowany tryb kariery w trakcie którego możemy tuningować samochody, zdobywać nowe umiejętności i malować pojazdy.

W połączeniu z czysto zabawowym trybem jazdy oba elementy tworzą niewyszukaną, ale jednak dającą wiele radości grę zręcznościową. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że WRC 2 to w pewnym sensie Forza Arcade. Oczywiście przy zachowaniu wszelkich proporcji dotyczących grafiki, dźwięku, sterowania i praktycznie wszystkich innych, poza trybem kariery, elementów tej gry.

Reasumując łba nie urywa, ale daje nadzieję, że w kolejnych latach seria piąć będzie się coraz wyżej w kwestii grywalności. Dirt to na razie wciąż nie jest, Forzę jedynie przypomina, ale przy totalnej posusze w gatunku gier rajdowych WRC 2 lepszy rydz niż nic.

Gatunek: wyścigi samochodowe
Wydawca: Galapagos
Platformy: Windows, PS3, Xbox 360
Ocena: 3/5