Założyciel GNU: „Cieszę się, że Jobsa już nie ma”

Richard Stallman, uznając żal i ból po śmierci Steve'a Jobsa, mówi jednocześnie, że to dobrze, że już go nie ma w świecie IT.
Założyciel GNU dość ostro o zmarłym Steve'ie Jobsie

Założyciel GNU dość ostro o zmarłym Steve’ie Jobsie

Założyciel projektu GNU i Free Software Foundation, a przy tym jeden z największych propagatorów wolnego oprogramowania – Richard Stallman – w dość specyficzny sposób pożegnał Steve’a Jobsa, bądź co bądź zwolennika raczej zamkniętego ekosystemu, niż wolnego oprogramowania. Na swoim blogu, Stallman napisał:

Steve Jobs, zwolennik komputera jako pięknego więzienia, stworzonego po to, by pozbawić wolności głupców, umarł.

Jako burmistrz Chicago, Harold Washington powiedział o skorumpowanym, byłym burmistrzu Daleyu: „Nie cieszę się z jego śmierci, ale cieszę się, że już go nie ma.” Nikt nie zasługuje na śmierć – nie Jobs, nie Pan Bill, a nawet nie ludzie, na barkach których są znacznie cięższe zbrodnie niż te, obciążające tych wymienionych. Ale my wszyscy zasługujemy na koniec złego wpływu Jobsa na komputery.

Niestety, wpływ ten będzie kontynuowany, pomimo jego nieobecności. Możemy mieć tylko nadzieję, że jego następcom, pragnącym kontynuować jego dzieło, będzie to wychodzić o wiele mniej skutecznie.

Czy zgadzacie się ze zdaniem Stallmana?

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.