AMD optymalizuje strukturę kosztów w celu zwiększenia konkurencyjności i przyspieszenia wzrostu

“Zmniejszenie naszych kosztów i skupienie naszej globalnej siły roboczej w kluczowych dla potencjalnego rozwoju sferach wzmocni konkurencyjność firmy AMD i pozwoli nam agresywnie dążyć do przyjęcia zrównoważonego zestawu strategicznych działań mających na celu przyspieszenie rozwój w przyszłości,” powiedział Rory Read, dyrektor i CEO firmy AMD. “Działania, które podejmujemy mają na celu poprawę naszej zdolności do konsekwentnego zaspokajania potrzeb naszych globalnych klientów i zdobycia pozycji lidera w segmentach związanych z rozwiązaniami energooszczędnymi, rynkami wschodzącymi i chmurą obliczeniową.”
Wydarzenie to będzie zorganizowane na fali sukcesu szczytu Fusion '11, gdzie ponad 700 liderów branży przemysłowej, środowisk akademickich i przedstawicieli władz skupiło się nad kwestią obliczeń heterogenicznych.
Wydarzenie to będzie zorganizowane na fali sukcesu szczytu Fusion '11, gdzie ponad 700 liderów branży przemysłowej, środowisk akademickich i przedstawicieli władz skupiło się nad kwestią obliczeń heterogenicznych.
W AMD szykuje się dużo zwolnień...

W AMD szykuje się dużo zwolnień…

AMD oczekuje, że plan restrukturyzacji doprowadzi do oszczędności, przede wszystkim kosztów operacyjnych, o około 10 milionów dolarów w czwartym kwartale 2011 roku i 118 milionów dolarów w 2012 roku, głównie poprzez zmniejszenie globalnego zatrudnienia o około 10% i rozwiązania istniejących zobowiązań. Redukcja zatrudnienia obejmie wszystkie pozycje na całym świecie i ma być zakończona do końca pierwszego kwartału 2012 roku. Na podstawie spodziewanych oszczędności, firma AMD oczekuje, że czwartym kwartale 2011 koszty operacyjne wyniosą około 610 milionów dolarów.

W wyniku zwiększania wydajności całej działalności firmy, AMD spodziewa się zaoszczędzić około 90 milionów dolarów z kosztów operacyjnych w 2012, poza planem restrukturyzacji, w wyniku czego firm AMD spodziewa się łącznie ponad 200 milionów dolarów oszczędności w 2012 roku.

Firma AMD chce zainwestować znaczną część oszczędności w fundusz inicjatyw stworzony w celu przyspieszenia rozwoju technologii związanych z rozwiązaniami energooszczędnymi, wchodzącymi rynkami i chmurą obliczeniową.

Działania firmy AMD na podstawie planu restrukturyzacji nastąpią przede wszystkim w czwartym kwartale 2011 roku, niektóre działania będą rozszerzone w 2012 roku. Firma szacuje, że koszty restrukturyzacji w czwartym kwartale 2011 wyniosą około 101 milionów dolarów i w 2012 roku około 4 milionów dolarów. Około 56 milionów dolarów z całkowitego kosztu restrukturyzacji będzie sfinansowane w 2011 roku, 33 miliony dolarów w 2012 roku i 15 milionów dolarów w 2013 roku.