Battlefield 3 sprzedaje się trzynastokrotnie lepiej, niż biografia Jobsa

Czy wyobrażacie sobie większy bestseller, niż biografia niedawno zmarłego Steve'a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona? Jedyna napisana przy jego współpracy? Wydana 19 dni po jego śmierci, intensywnie promowana w mediach? Nie? No to mamy dla was niespodziankę.
Steve Jobs kontra Battlefield 3 (źródło: GamesBeat / PED)

Steve Jobs kontra Battlefield 3 (źródło: GamesBeat / PED)

Biografia rozeszła się w 379 tysiącach kopii w tydzień po udostępnieniu jej w sprzedaży, zarabiając w tym czasie 13,2 miliona dolarów. To numer jeden na listach bestsellerów książkowych i najprawdopodobniej najlepiej sprzedająca się książka roku.

W tym samym tygodniu jednak wszedł do sprzedaży Battlefield 3, wojenny shooter opowiadający o konflikcie na granicy Iraku i Iranu. Sprzedała się w ilości 5 milionów kopii w pierwszym tygodniu, generując przychód 300 milionów dolarów. Co więcej, analitycy się spodziewają, że jego największy konkurent, czyli Modern Warfare 3, który wchodzi do sprzedaży w przyszłym tygodniu, sprzeda się dwukrotnie lepiej.

To nie oznacza jednak, że ludzie nie czytają książek. Wartość rynku książkowego wynosi 40 miliardów dolarów w samych tylko Stanów Zjednoczonych. To dwukrotnie więcej, niż rynek gier wideo. Jednak, jak stwierdził analityk Bully Pidgeon, ”

Koniec końców gra daje więcej zabawy, niż lektura biografii”

.

0
Źródło: CNNMoney
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.