Energooszczędna myszka

Do testów w naszym laboratorium trafił nowy gryzoń Microsoft’u – Explorer Touch Mouse. W pudełku oprócz samej myszy znajdziemy nano odbiornik, komplet baterii AA i dokumentację. Mysz jest dostępna w czterech wersjach kolorystycznych: czerwonym, wiśniowym, szarym i czarnym. Testowany model był w kolorze szarym.
Energooszczędna myszka

Plastik użyty na obudowę jest całkiem elegancki i przyjemny w dotyku. Mysz jest wykonana solidnie, nic nie trzeszczy pod naciskiem, a elementy z których jest zbudowana nie przesuwają się względem siebie. Pierwsze co zwraca uwagę jest brak tradycyjnego kółka przewijania. Zamiast niego mamy dotykowy pasek. Pozwala on na przewijanie zarówno w pionie jak i w poziomie. Po przesunięciu palcem wyczujemy delikatne wibracje. Jeśli przeciągniemy palcem po pasku nieco szybciej mysz imituje wibracje obracającej się rolki z przeskokiem. Czułość paska jest dobrana optymalnie, ani za mała ani za duża. Wyklucza przypadkowe uruchomienie przewijania, ale i łatwo można je włączyć. Łatwo się jednak przyzwyczaić. Pod paskiem ukryte są trzy przyciski, z przodu, na środku i z tyłu paska. W sumie mamy pięć programowalnych klawiszy.

Zaletą kształtu myszki jest możliwość korzystania zarówno przez osoby prawo- jak i leworęczne. Niestety myszka jest trochę zbyt płaska i niezbyt dobrze leży w dłoni. Brakuje podpórki pod kciuk, choć wówczas mysz nadawałaby się jedynie dla użytkowników praworęcznych. Za to jej nieco zbyt mała wypukłość i maleńki nano odbiornik pasują do notebooka czy netbooka wręcz idealnie. Mały odbiornik z powodzeniem można zostawić w porcie USB notebooka na stałe. Ponadto dość płaski kształt myszy będzie idealnie komponował się z torbą na przenośny komputer. Odbiornik jeśli już musimy wyjąć z portu to łatwo schować w obudowie myszy. Sprytny schowek na spodzie myszy zabezpieczy go przed zgubieniem.

Producent reklamuje swój produkt jako bardzo oszczędny. Na jednym zestawie baterii myszka ma pracować do 18 miesięcy. Świetny rezultat zapewne można osiągnąć dzięki naszej dobrej pamięci. Zgodnie z instrukcją po zakończeniu pracy należy wyłączyć ją przełącznikiem. Ale nawet jeśli nie mamy tak dobrej pamięci a myszka “wytrzyma” na jednym zestawie połowę tego czasu to i tak będzie to niezły wynik. Niestety potwierdzenie tej informacji w naszym laboratorium znacznie wydłużyłoby procedurę testową.

Microsoft Explorer Touch Mouse


Typ
: optyczna LED
Komunikacja: bezprzewodowa USB
Liczba przycisków programowalnych: 5
Rolka przewijania: tak
Profil: dla prawo- i leworęcznych
Czas pracy na baterii: 18 miesięcy
Gwarancja: 36 miesięcy

PLUSY:

solidna i elegancka obudowa
mały odbiornik
dotykowy suwak przewijania w 4 kierunkach

MINUSY:
stosunkowo wysoka cena

Średnia cena internetowa: 150 zł
Sprzęt do testów dostarczyła firma:Microsoft