Hollywoodzki debiut systemu Canon Cinema EOS

Nowa linia filmowych obiektywów, kamer oraz cyfrowych lustrzanek, które pomogą opowiedzieć każdą historię.

Canon ogłosił wprowadzenie systemu Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży produkcji filmowej. Ten profesjonalny system składa się z zaawansowanych obiektywów, cyfrowych kamer i lustrzanek. Nowy system Canona, który jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów EF, ma zapewnić kinowym twórcom zupełnie nowe możliwości kreatywne.

Wraz z debiutem systemu Cinema EOS, Canon zaprezentował siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery ze zmienną ogniskową i trzy ze stałą, które są uzupełnieniem oferty obiektywów do cyfrowych lustrzanek. Ogłoszono także wprowadzenie cyfrowej kamery z wymiennymi obiektywami EOS C300/C300 PL, wyposażonej w matrycę CMOS równoważną filmowi Super 35 mm. Canon ujawnił także, że pracuje nad nową lustrzankę cyfrową wyposażoną w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm, która obsługuje nagrywanie wideo 4K.

Linia obiektywów filmowych 4K EF

System Cinema EOS firmy Canon debiutuje w hollywoodzkim stylu z obsadą pełną gwiazd, na którą składa się siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery obiektywy ze zmienną ogniskową obejmujące szeroki zakres ogniskowych od 14,5 do 300 mm — po dwa modele z mocowaniem EF i PL — oraz trzy obiektywy ze stałą ogniskową i mocowaniem EF. Każdy z siedmiu nowych obiektywów oferuje wyjątkową rozdzielczość optyczną 4K (4096 x 2160 pikseli) oraz zgodność z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm. Ponadto, trzech obiektów o stałej ogniskowej można używać w połączeniu z aparatami wyposażonymi w pełnoklatkowe matryce 35 mm.

EOS C300/C300 PL — cyfrowa kamera wideo z wymiennymi obiektywami

Canon EOS C300/C300 PL to zupełnie nowa cyfrowa kamera wideo dostępna w dwóch wersjach: EOS C300, wyposażona w mocowanie EF, które zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów składających się na bieżącą linię wymiennych obiektywów Canon EF, oraz EOS C300 PL z mocowaniem kompatybilnym ze standardowymi obiektywami PL. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości ok. 8,29 megapiksela, równoważną filmowi Super 35 mm, która nadaje się idealnie do kinematografii cyfrowej.

Nowa lustrzanka cyfrowa z funkcją filmowania 4K

Lustrzanka cyfrowa nowej generacji, wyposażona w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm i obsługująca nagrywanie wideo 4K (z częstotliwością klatek 24P i kompresją Motion-JPEG), zapewni wyjątkową jakość obrazu, umożliwiając tworzenie kreatywnych, pełnych ekspresji zdjęć. Nie ustalono jeszcze nazwy produktu, specyfikacji ani daty premiery.

0
Źródło: Canon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.