HP ekologicznym liderem wg Greenpeace

To już siedemnasty raport Greenpeace na temat firm z branży elektronicznej i ich wpływu na środowisko naturalne. Analizuje on politykę i działania firm w celu zmniejszenia ich negatywnego wpływu na klimat, zwiększenia produkcji ekologicznych produktów i zrównoważonej produkcji. Nowym kryterium, które pojawiło się w bieżącej edycji, jest wykorzystanie energii i ekologicznych produktów przy produkcji.
HP ekologicznym liderem wg Greenpeace
Ranking Greenpeace

Ranking Greenpeace

Ranking nie obejmuje niektórych firm, takich jak Nintendo, Motorola, Fujitsu czy Microsoft. Microsoft i Nintendo z uwagi na ograniczone portfolio produktów. Motorola i Fujitsu z uwagi na zmniejszenie udziału w globalnym rynku.

HP przesunęło się o trzy oczka do góry, stając się liderem. Warto zaznaczyć, że kiedyś ta firma wskazywana była przez Greenpeace jako wyjątkowy truciciel, nazywając ją “HP: Harmful Products”. Wiele zyskały też Dell, przeskakując z ósmego na drugie miejsce; Apple, przeskakując o cztery oczka na czwarte miejsce; i Lenovo, przesuwając się o cztery oczka i zajmując ósme miejsce. Na liście zadebiutował też RIM, zdobywając niezbyt zaszczytne, piętnaste miejsce.