IT Academic Day PG

ITAD
IT Academic Day PG

IT Academic Day jest cyklem konferencji, na której poruszane są zagadnienia związane z technologiami firmy Microsoft. Podczas ósmej już edycji wydarzenia na Politechnice Gdańskiej, nad którą patronat honorowy objął Dziekan Wydziału ETI PG, dr hab. inż. Krzysztofa Goczyła, uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na tematy takie jak m.in. konkurs Imagine Cup, platforma Windows Azure, czy też system Windows Phone.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej w nowym budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

W przerwach uczestnicy konferencji mogą liczyć na poczęstunek i spotkanie studentów o podobnych zainteresowaniach. Konferencja IT Academic Day jest doskonałym przykładem komunikacji i współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim i firmami IT z regionu. Podczas przerw będzie możliwe odwiedzenie stoisk firm, zapoznanie się z ich ofertą, a przede wszystkim porozmawianie z osobami, które korzystają z najnowszych technologii firmy Microsoft na co dzień. Kto wie, może niektórzy uczestnicy poznają podczas konferencji przyszłego pracodawcę? Strefa przedstawicielstw firm jest doskonałą okazją, żeby dowiedzieć się “u źródła”, jakie kwalifikacje są poszukiwane na rynku pracy.

Jednak IT Academic Day to nie tylko wykłady, każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma upominki, a jeżeli chce się wykazać posiadaną wiedzą, będzie mógł to zrobić podczas konkursów rozgrywanych w trakcie konferencji. Dodatkowo jeżeli ktoś nie miał wcześniej okazji sprawdzić jak działa XBOX 360 z Kinect lub chciałby zobaczyć najnowszy system Windows 8, to na specjalnie wydzielonym stanowisku będzie mógł go przetestować i sprawdzić.

Konferencja jest wydarzeniem organizowanym przez studentów z koła naukowego Grupa.NET PG (www.grupa-net-pg.studentlive.pl) przy współpracy z Politechniką Gdańską, firmami lokalnej branży IT oraz firmą Microsoft. Sponsorami konferencji są takie firmy jak: BetterSolutions, Jeppesen, Nearshoring Solutions i Microsoft.

Więc jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś nowego, badź też chcesz się dobrze bawić, to nie może Cię tutaj zabraknąć!

Więcej informacji o wydarzeniu możesz znaleść na stronie: www.itadpg.studentlive.pl Rejestracja jest już otwarta na portalu codeguru.pl!

Poniżej agenda wydarzenia:

8:30-9:15

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW WYDARZENIA

9:15-9:30

UROCZYSTE OTWARCIE KONFERENCJI

BARTOSZ KAŁKUS

9:45-10:15

INNOWACYJNY MICROSOFT

JAN KLECZKOWSKI (MICROSOFT)

10:30-11:15

JAK WYGRAĆ W IMAGINE CUP?

KAMIL STACHOWICZ

11:15-11:45

PRZERWA

12:00-13:00

MANAGING (INTERNATIONAL) SOFTWARE PROJECTS INTERACTIVELY USING SCRUM TECHNIQUES

PETER HORSTEN (GOYELLO)

13:15-14:15

WPROWADZENIE DO WINDOWS AZURE

ARTUR ŻARSKI

14:15-14:45

PRZERWA

14:45-16:15

JAK UGRYŹĆ MANGO – NOWOŚCI W WINDOWS PHONE 7

MACIEJ GRABEK (KAINOS)

16:30-17:00

ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI, ROZDANIE NAGRÓD

BARTOSZ KAŁKUS