Justin Bieber królem Binga

Bing to największy konkurent Google’a jeśli chodzi o wyszukiwarki. Niestety, nie w Polsce – w naszym kraju dostępna jest wyłącznie wersja nazwana “Międzynarodowa”, która okrojona jest prawie ze wszystkich funkcji, a i jej indeks pozostawia wiele do życzenia. Przyjrzyjmy się jednak tym statystykom i tak, zwłaszcza że ciężko o innego konkurenta dla giganta z Mountain View.
Justin Bieber królem Binga
Justin Bieber

Justin Bieber

Najczęściej wyszukiwaną osobą w 2011 roku w Bingu był nastoletni gwiazdor muzyki pop, Justin Bieber. To już drugi raz, kiedy młody artysta zajmuje wysokie miejsce: w ubiegłym roku zajął on szóste miejsce. Pobił on zeszłoroczną liderkę, Kim Kadrashian, która teraz zajmuje szóste miejsce. Bieber też był najchętniej wyszukiwanym muzykiem. Najchętniej wyszukiwanym sportowcem okazała się tenisistka Maria Sharapova.

Jeżeli chodzi o newsy, to najchętniej wyszukiwane informacje dotyczyły procesu Casey Anthony, której zarzucono zamordowanie jej dwuletniej córki. Na drugim miejscu uplasowały się informacje dotyczące śmierci Osamy Bin Ladena i huraganu Irena. Najchętniej wyszukiwanym filmem okazała się trzecia część Mission: Impossible, który pokonał nawet sagę Zmierzch. Z kolei najchętniej wyszukiwanym produktem elektroniki użytkowej był Xbox, a tuż za nim Amazon Kindle i Sony Playstation.