Lenovo szykuje hybrydowego ultrabooka z Windowsem i Androidem

Chociaż na razie nie wiemy zbyt wiele na temat nadchodzących notebooków, to jednym z nich będzie 14-calowy ultrabook z linii ThinkPad, który ma być przeznaczony na rynek mainstream i kosztować będzie 800 dolarów. Premiera ma odbyć się jednak dopiero na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Oprócz tego, chiński producent szykuje 13,3-calowego laptopa klasy “premium”, jako następcę bardzo drogiego modelu ThinkPad X1. Oba te urządzenia mają opierać się na nadchodzących procesorach Intel Ivy Bridge i platformie Chief River.
Lenovo szykuje hybrydowego ultrabooka z Windowsem i Androidem
X1 Hybrid - nowy ThinkPad od Lenovo

X1 Hybrid – nowy ThinkPad od Lenovo

Wcześniej na rynek ma trafić natomiast ThinkPad X1 Hybrid. To dość dziwaczny twór, oferujący możliwość załadowania zarówno Windowsa 7, jak i autorską wersję Androida. Ta druga opcja ma pozwolić na 10 godzin ciągłej pracy – znów nie tak bardzo imponującą wartość. System Android będzie jednak zawsze “pod ręką” do słuchania muzyki, przejrzenia Internetu czy obejrzenia filmiku.

X1 Hybrid ma zadebiutować na rynku jeszcze w listopadzie, ale jego cena nie jest jeszcze znana. Model tylko z Windows 7 na pokładzie kosztuje jednak ponad 6500 zł.

Więcej:Lenovo