Lumia 800 sprzedaje się lepiej niż Galaxy S II (aktualizacja!)

To, że Lumia 800 sprzedaje się naprawdę nieźle, wiedzieliśmy już wcześniej, ale co powiecie na informację, że najnowszy smartfon Nokii jest w tej chwili popularniejszy od jakiegokolwiek smartfona z Androidem? Tak przynajmniej jest w internetowym sklepie brytyjskiego Vodafone, gdzie czarną Lumię 800 w ilości sprzedanych egzemplarzy wyprzedza jedynie czarny iPhone 4s. Tymczasem niebieska wersja smartfona Nokii (plasująca się tuż za czarnym modelem Lumii) sprzedaje się lepiej od bardzo popularnego w Wielkiej Brytanii BlackBerry Bold 9900, białego iPhone’a 4S, HTC Sensation i Samsunga Galaxy S II.
Lumia 800 sprzedaje się lepiej niż Galaxy S II (aktualizacja!)
Nokia Lumia 800 ma bardzo udaną premierę

Nokia Lumia 800 ma bardzo udaną premierę

Podobna sytuacja ma miejsce u holenderskiego operatora KPN, gdzie Lumię 800 pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy wyprzedza jedynie iPhone 4S.

Aktualizacja:

Z drugiej jednak strony, analitycy z Pacific Crest twierdzą, że wyniki sprzedaży Lumii są znacznie poniżej oczekiwań, a Nokia w całym kwartale sprzeda zaledwie 500 tysięcy sztuk. Inni analitycy z Morgan Stanley prognozują Nokii sprzedaż minimum 1 mln egzemplarzy. Gdzie leży prawda?

Cóż, nie zdziwimy się, jeśli Nokia (rękami swoich partnerów z Vodafone i KPN) lekko zabarwia rzeczywistość różowymi kolorami, ale równie prawdopodobna jest pomyłka analityków. W końcu analitycy…