Lumix FZ150, czyli kompakt dla wymagających już w Polsce

Nowa konstrukcja japońskiej marki została stworzona z myślą o bardziej wymagających użytkownikach. Model FZ-150 wyróżnia przede wszystkim duży, 24-krotny zoom optyczny. Inteligentny zoom zwiększa możliwości obiektywu Leica DC Vario-Elmarit jeszcze bardziej – aż do uzyskania 32-krotnego powiększenia.
Lumix FZ150 pozwala bardziej zaawansowanym użytkownikom na pełną, manualną kontrolę
Lumix FZ150 pozwala bardziej zaawansowanym użytkownikom na pełną, manualną kontrolę
Nowy Lumix już dostępny w sklepie Chip.pl

Nowy Lumix już dostępny w sklepie Chip.pl

W obiektywie zastosowano nanotechnologię powlekania powierzchni soczewek, która minimalizuje występowanie zamgleń i rozbłysków. Lepsze zdjęcia, w porównaniu do wersji FZ-100, to efekt zastosowania 12.1-megapikselowej matrycy. Dzięki temu nawet przy maksymalnym zbliżeniu konstrukcja zapewnia redukcję szumów. Aparat umożliwia robienie zdjęć seryjnych z prędkością 12 klatek na sekundę przy pełnej rozdzielczości. Przetwornik MOS pozwala na fotografowanie w pełnej rozdzielczości z czułością do ISO3200.

Nieco bardziej zaawansowanych miłośników fotografii ucieszy możliwość zapisywania zdjęć na kartach SDHC w “surowym” formacie RAW. Oczywiście dla wszystkich jest dostępny domyślny format JPEG. Urządzenie dobrze radzi sobie z nagrywaniem filmów w rozdzielczości Full HD. Klipy zapisywanie są w formacie MP4 (25 klatek na sekundę), bądź AVCHD (do 50 klatek na sekundę). Warto zwrócić również uwagę na tryb wykonywania zdjęć 3D. Trójwymiarowe fotografie można wyświetlać za pośrednictwem przeglądarki obrazu 3D we wszystkich telewizorach obsługujących tę technologię.

Zaletą DMC-FZ150 jest także szybki i dokładny system Light Speed AF, który ustawia ostrość w czasie około 0,1 s. Pozwala on śledzić ostrość szybko poruszających się obiektów, jak na przykład podczas fotografowania zawodów sportowych. Model DMC-FZ150 wyposażony jest poza tym w wysokiej jakości zapis dźwięku, dzięki funkcji Dolby Digital Stereo Creator oraz funkcję eliminacji zakłóceń powodowanych pracą zoomu. Aktywny tryb pracy systemu Power O.I.S. przydaje się w czasie fotografowania podczas zabawy z dziećmi lub spaceru.

W kreatywnym trybie filmowania można regulować szybkość migawki oraz przysłonę. Funkcje kreatywne, obejmujące między innymi efekt miniatury, umożliwiają bardziej intuicyjne stosowanie efektów artystycznych. Możliwość dostosowania stylu zdjęcia umożliwia precyzyjniejszą kontrolę kontrastu, ostrości, nasycenia i redukcji szumów. Projektanci Panasonic Lumix DMC FZ-150 zadbali także o dostęp do dźwigni umieszczonej z boku obudowy. Pozwala skoncentrować prawą dłoń na obsłudze przycisku migawki i ułatwia płynną regulację zbliżenia.

Cena detaliczna aparatu Panasonic Lumix DMC FZ-150 w internetowym sklepie Chip.pl wynosi 1749 złotych.