Panasonic Toughpad – wytrzymały tablet z Androidem

Toughpad, podobnie jak inne produkty Panasonica z linii zaczynających się od słowa tough, będzie wytrzymałym urządzeń, przeznaczonym do pracy w trudnych warunkach. Urządzenie wytrzyma upadek z wysokości do 120 cm, poradzi sobie również z pyłem i zalaniem cieczami. Nie straszne są mu też mrozy czy upały, ponieważ zachowuje sprawność funkcjonowania w zakresie temperatur od -10 do 50 stopni Celsjusza.
Panasonic Toughpad – wytrzymały tablet z Androidem
Wytrzymały i bardzo drogi Toughpad

Wytrzymały i bardzo drogi Toughpad

Co ważne, nowy Toughbook z Androidem na pokładzie gwarantuje wysokie bezpieczeństwo danych. Jest za to odpowiedzialny jeden z dwóch rdzeni 1,2 GHz procesora, który obsługuje szyfrowanie danych, uwierzytelnione uruchamianie oraz inne procesy bezpieczeństwa. Na wyświetlaczu można składać podpisy, a technologia badania nacisku, kierunku i prędkości pisania zwiększa wiarygodność autoryzacji.

Nowy Toughbook obsługuje połączenia Bluetooth oraz WiFi, posiada wbudowany moduł GPS. Tablet będzie dostępny również w wersji obsługującej połączenia z siecią 3G. Na długą pracę poza biurem pozwala bateria, która może działać nawet do 10 godzin.

Na pracę przy ostrym świetle słonecznym, powinien pozwolić 10,1-calowy wyświetlacz, pokryty powłoką antyrefleksyjną.

Dostępność i cena

Toughpad będzie dostępny w Polsce na wiosnę 2012 r. w cenie 4500 złotych w wersji standardowej i 5500 złotych w wersji 3G.