Pendrive USB z… 2-rdzeniowym procesorem i Androidem

Mysz i klawiaturę podłączymy przez Bluetooth. Z Siecią połączymy się dzięki Wi-Fi, a pliki zapiszemy na 32 GB przestrzeni, bowiem urządzenie zostało wyposażone w slot kart microSD.
Pendrive USB z… 2-rdzeniowym procesorem i Androidem

źródło: blog.laptopmag.com

źródło: blog.laptopmag.com

Komputer o nazwie kodowej Cotton Candy norweskiej firmy XFI jest póki co prototypem, jednak w pełni działającym. Na jego pokładzie znajduje się 2-rdzeniowy układ Exynos taktowany zegarem 1,2 GHz, czyli taki sam jak w Galaxy S II. To oznacza, że urządzenie nie powinno mieć żadnych problemów z wyświetlaniem materiałów Full HD.

Gdy podłączymy go do komputera z Windows lub OS X, w nowym oknie możemy uruchomić Androida 2.3. Nie ma też problemu z przenoszeniem plików pomiędzy systemem operacyjnym, a zainstalowanym Androidem – będzie widoczny jako pamięć USB. Podobno operacja uruchomienia systemu zajmuje kilka sekund.

Nie masz myszy i klawiatury na Bluetooth? Spokojnie, XFI ma złącze USB, a klawiatura i mogą zostać podłączone przez HUB-a USB. Ponadto niebawem pojawi się Windows 8 zgodny z architekturą ARM, a to oznacza zupełnie nowe znaczenie zwrotu “komputer przenośny”.