Sony: Nowa konsola trochę się spóźni, ale PS3 wciąż jest świetna

Nowa generacja konsol zbliża się wielkimi krokami, tymczasem Sony już zaczyna się usprawiedliwiać, dlaczego jej PlayStation pojawi się nieco później...
Playstation 3 czy Xbox 360 - która konsola lepsza?

Playstation 3 czy Xbox 360 – która konsola lepsza?

Dyrektor europejskiego oddziału marki Playstation, Jim Ryan, w wywiadzie dla Eurogamer przyznaje, że wydanie nowej konsoli „znacznie później” od konkurencji nie będzie dobrym rozwiązaniem dla Sony. To, że Playstation 4 pojawi się później niż Wii U jest już raczej pewne, natomiast japoński producent, o ile wcześniej nie zawarł cichej umowy z Microsoftem, będzie się ścigać właśnie z twórcą Xboksa. Jak wiemy (choć na razie nieoficjalnie), nowa konsola z Redmond ma pojawić się na rynku już w 2012 roku. Czy historia się powtórzy i nowe Playstation ujrzymy dopiero w 2013 roku? Przypomnijmy, że trzecia (obecna) generacja konsoli Sony zadebiutowała dopiero w rok po premierze Xboksa 360 i dopiero po pięciu latach była w stanie dogonić go na rynku.

Z drugiej strony, Ryan twierdzi, że Playstation 3 wciąż ma mnóstwo niewykorzystanego potencjału i przy agresywnej polityce cenowej, Sony może jeszcze bardzo dużo na niej zarobić. Możliwości graficzne PS3 ma przecież ogromne, a i sprawdza się w domu jako kino domowe, dzięki odtwarzaczowi Blu-ray.

A wy zastanawiacie się nad zakupem konsoli na tegoroczną gwiazdkę, czy czekacie aż pojawi się nowa generacja?

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.