Sony odnotowuje straty finansowe

W ciągu ostatniego kwartału fiskalnego, który zakończył się 30 września, Sony odnotowało stratę 27 miliardów jenów (346 milionów dolarów. Dla porównania, rok temu w tym samym okresie gigant odnotował zysk netto w wysokości 31,1 miliarda jenów.
Sony odnotowuje straty finansowe
Sony idzie w dół

Sony idzie w dół

To nie koniec złych wieści. Gigant spodziewa się rocznej straty w wysokości 90 miliardów jenów (1,2 miliarda dokarów). Rok temu osiągnął zysk netto w wysokości 60 miliardów dolarów.

Skąd takie złe wyniki? Jak tłumaczy Sony, przyczyn jest wiele. Należą do nich powodzie w Tajlandii, które zakłócają dostawy komponentów składowych, silny jen a także mniejszy popyt na telewizory. Gigant planuje zrestrukturyzować dział zajmujący się telewizorami na trzy części: jeden zajmie się produkcją telewizorów LCD, drugi outsourcingiem produkcji telewizorów, a trzeci opracowywaniem telewizorów następnej generacji.

Sony sprzedało 3,7 miliona konsol PlayStation 3. Rok temu, w tym samym okresie, sprzedanych zostało 3,5 miliona konsol. W ostatnim kwartale udało się sprzedać również 56 milionów gier na tę konsolę. Straty Sony (a także Nintendo) oznaczają, że Microsoft jest jedynym producentem konsol, który odnotował zyski za ostatni kwartał.