Ubuntu na tabletach i smartfonach!

Ubuntu już nie tylko na notebookach. Ta jedna z najlepszych linuksowych dystrybucji wkrótce będzie dostępna również na smartfonach, tabletach i telewizorach, jak czytamy na blogu Spider’s Web. Razem wszystkie jej wersję będą tworzyć jedną, spójną platformę poprzez Ubuntu One. Podobnie, jak systemy Windows poprzez Windows Live.
Ubuntu na tabletach i smartfonach!
Ubuntu na tabletach? Tak!

Ubuntu na tabletach? Tak!

Mobilne Ubuntu to jednak, póki co, plany. Prace nad systemem właściwie nawet nie ruszyły, a koniec prac planowany jest na rok 2014. Mark Shuttleworth, CEO Canonical, twierdzi jednak, że nie ma powodu do pośpiechu. Rynek bowiem ma już mocnych graczy w tym segmencie więc mobilne Ubuntu, by miało szanse, musi być przemyślane i dopracowane. System, jak nietrudno się domyślić, będzie w pełni zgodny z procesorami ARM.

Świat sprzętów jest bardzo dynamiczny i konkurencyjny, i podczas gdy Android i iOS dominują wśród urządzeń przenośnych, to elementy z zewnątrz wciąż mają dla siebie miejsce. Dlatego Ubuntu i Windows wciąż mogą być prawdziwą siłą — czytamy wypowiedź Shuttlewortha na Spider’s Web.