Ubuntu na tabletach i smartfonach!

Na rynku mobilnych systemów operacyjnych pojawi się nowy, bardzo ciekawy gracz.

Ubuntu na tabletach? Tak!

Ubuntu na tabletach? Tak!

Ubuntu już nie tylko na notebookach. Ta jedna z najlepszych linuksowych dystrybucji wkrótce będzie dostępna również na smartfonach, tabletach i telewizorach, jak czytamy na blogu Spider’s Web. Razem wszystkie jej wersję będą tworzyć jedną, spójną platformę poprzez Ubuntu One. Podobnie, jak systemy Windows poprzez Windows Live.

Mobilne Ubuntu to jednak, póki co, plany. Prace nad systemem właściwie nawet nie ruszyły, a koniec prac planowany jest na rok 2014. Mark Shuttleworth, CEO Canonical, twierdzi jednak, że nie ma powodu do pośpiechu. Rynek bowiem ma już mocnych graczy w tym segmencie więc mobilne Ubuntu, by miało szanse, musi być przemyślane i dopracowane. System, jak nietrudno się domyślić, będzie w pełni zgodny z procesorami ARM.

Świat sprzętów jest bardzo dynamiczny i konkurencyjny, i podczas gdy Android i iOS dominują wśród urządzeń przenośnych, to elementy z zewnątrz wciąż mają dla siebie miejsce. Dlatego Ubuntu i Windows wciąż mogą być prawdziwą siłą — czytamy wypowiedź Shuttlewortha na Spider’s Web.