Wyciekła beta gry Mass Effect 3!

Ruszyły beta-testy nowego systemu operacyjnego dla Xboksa 360. Niektórzy dostali przy okazji testów coś ekstra.

Shepard powróci, by znów zbawić galaktykę

Shepard powróci, by znów zbawić galaktykę

Jak już zapewne wiecie, ostatniego wieczora przez przypadek wyciekł wczesny kod wersji rozwojowej gry Mass Effect 3. Microsoft przekazał nam informację na temat wycieku, który powstał najprawdopodobniej na skutek pomyłki człowieka z ich strony. Wersja beta Mass Effect 3 została źle oznaczona, przez co beta-testerzy nowego Dashboardu Xboksa 360 uzyskali do niej dostęp. Gra została już usunięta z serwerów i deaktywowana u graczy. — czytamy w oficjalnym oświadczeniu BioWare.

Wyciek zawierał dużą część gry, co więcej – dało się grać bez większych problemów. Dzięki niemu udało się odkryć kilka tajemnic, które mieliśmy poznać przy premierze gotowej wersji gry. Jak się okazuje, w Mass Effect 3 pograć będziemy mogli w trzech trybach:

  • Akcja: dla tych, którzy preferują akcję i walkę i nie dbają zbytnio o fabułę
  • Historia: dla tych, którzy zainteresowani są przede wszystkim wpływaniem na fabułę, a walka ich średnio obchodzi
  • RPG: dla tych, którzy zainteresowani są oboma aspektami gry

Wersja beta już potrafiła współpracować z sieciową usługą Origin, dzięki czemu działał tryb multiplayer. Dostępne były dwie mapy: White i Ghost, a także grywalne postacie z uniwersum Mass Effect. Osoby, które postanowiły sprawdzić tryb sieciowy twierdzą, że jest on dość nieciekawy.

Chcemy wyraźnie zaznaczyć, że wyciek to wczesna wersja gry i w żadnym wypadku ostateczna. Nie można więc oceniać jakości gry na jego podstawie. Gra będzie miała premierę 9 marca 2012 roku w Europie — pisze BioWare.

Poniżej prezentujemy 14 minutowy materiał z wersji rozwojowej gry. Ale pamiętajcie, BioWare ma rację, że produkt końcowy zapewne będzie się różnił od tego, co widzicie poniżej. No i jeżeli nie chcecie sobie psuć zabawy z grą, również odradzamy wciśnięcie przycisku „odtwarzaj”.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News