Wysokooktanowe dyski OCZ już na polskim rynku

W sklepie Chip.pl są dostępne trzy modele napędów OCZ Octane – o pojemności 128, 256 i 512 GB. Jak przystało na rasowe nośniki SSD, zapewniają szybki odczyt danych, na poziomie 535 MB/s. W przypadku zapisu parametry zależą od pojemności i wynoszą od 170 MB/s do 400 MB/s. Z tego względu bardzo dobrze sprawdzą się w codziennej pracy i rozrywce. Zwłaszcza, gdy użytkownik przechowuje i przegląda dużą liczbę plików muzycznych czy filmowych. Warto podkreślić, że użytkownicy mogą się spodziewać 1,25 miliona godzin bezawaryjnej pracy (wskaźnik MTBF).
Wysokooktanowe dyski OCZ już na polskim rynku
Dyski objęte są 3-letnią gwarancją producenta

Dyski objęte są 3-letnią gwarancją producenta

Firma OCZ, która zapowiedziała jakiś czas temu, że napędy SSD będą stanowić jej główny kierunek rozwoju, wyposażyła 2,5-calową serię Octane w nowy sterownik Indilinx Everest. To właśnie dzięki niemu dyski OCZ umożliwiają dużo szybsze niż zwykle wybudzanie komputera ze stanu hibernacji. Właściwości sterownika pozwalają również konstruktorom na znaczące zwiększanie pojemności nośników (w niektórych seriach tej marki już teraz dochodzi ona nawet do 4 TB). Warto podkreślić, że specjaliści OCZ zastosowali w modelach Octane kilka technologii, które optymalizują zapis danych oraz czyszczenia komórek, jak też przyspieszają czas ładowania systemu operacyjnego.

Dyski Octane charakteryzują się, zarówno podczas pracy, jak też czuwania niskim zużyciem energii (na poziomie 1,98 oraz 1,15 W). Są podłączane do pecetów poprzez złącze SATA (6 Gb/s). Waga produktów wynosi nieco ponad 80 g przy rozmiarach: 99,8 x 69,63 x 9,3 mm.

Ceny poszczególnych modeli wynoszą: 909 zł (128 GB), 1479 zł (256 GB), 3599 zł (512 GB).