Wyszukiwanie informacji o filmie „Zmierzch” może zakończyć się „pocałunkiem śmierci”

Cyberprzestępcy wiedzą, droga nastolatko, o twojej miłości i nie zawahają się cię wykorzystać!

Namiętność do tych panów może zakończyć się infekcją

Namiętność do tych panów może zakończyć się infekcją

Jak wynika z analiz przeprowadzonych przez Symantec, producenta oprogramowania Norton, po wpisaniu w wyszukiwarce kilku popularnych zapytań związanych z filmem wyświetlane są strony zagrażające użytkownikom. Po kliknięciu takiego „zatrutego” odsyłacza na smartfonie, komputerze lub tablecie może pojawić się wirus, program typu keylogger (pozwalający włamywaczom zarejestrować wszystkie wpisywane informacje) lub inne groźne oprogramowanie. Kłopoty użytkownika nie będą wówczas mieć końca, a z konta bankowego „cyberwampir” może wyssać wszystkie środki niczym krew ze swojej ofiary.

Wprowadzane w wyszukiwarce zapytania zwykle dotyczą zdjęć, zwiastunów, wideoklipów oraz informacji o obsadzie i fabule filmu.

Wśród najczęściej wpisywanych fraz, w przypadku których pojawiają się niebezpieczne odsyłacze, znajdują się następujące teksty:

  • „Taylor Lautner nago”
  • „Robert i Kristen pocałunek”
  • „Zmierzch prawdziwa miłość”

Przed zbliżającą się premierą filmu nastąpił nagły wzrost liczby złośliwych stron w wyszukiwarkach. Norton przewiduje, że liczba związanych ze „Zmierzchem” niebezpiecznych odsyłaczy, oszustw i spamu zwiększy się jeszcze bardziej ze względu na ogromne zainteresowanie internautów kolejną częścią sagi.