Allegro chce kupić Agito.pl

Allegro chce kupić Agito.pl

Allegro kupuje serwis Agito.pl

Allegro kupuje serwis Agito.pl

Podstawowym celem akwizycji ma być znaczące przyspieszenie realizacji dotychczasowej strategii rozwoju Agito.pl. W ten sposób hipermarket internetowy pozyskałby dodatkowy kapitał i wsparcie operacyjne, co z kolei umożliwiłoby oferowanie Klientom jeszcze lepszej dostępności i cen produktów, znacznie szybsze poszerzanie oferty oraz wdrażanie standardów jakości obsługi niedostępnych jeszcze na polskim rynku. W rezultacie nastąpiłoby znaczące wzmocnienie pozycji rynkowej Agito.pl, między innymi w walce z globalnymi konkurentami zapowiadającymi wejście na polski rynek.

Agito.pl już teraz oferuje ponad 50 tysięcy produktów w dziesięciu działach. Klienci e-sklepu mogą wybierać spośród szerokiej gamy produktów, poczynając od sprzętu RTV i AGD oraz wyposażenia domu i ogrodu, poprzez artykuły komputerowe i fotograficzne, a skończywszy na kosmetykach, produktach dla dzieci, ubraniach i dodatkach.

Jak poinformowała Grupa Allegro, planowana akwizycja Agito.pl służyłaby rozszerzeniu działalności, a równocześnie Agito.pl będzie mogło stać się dodatkowym kanałem sprzedaży dla wybranych partnerów serwisu Allegro. W rezultacie przełoży się to na wzmocnienie małych i średnich firm działających w rodzimym e-handlu w kontekście planowanej ekspansji globalnych konkurentów na polskim rynku.