Czytnik idealny

Jeśli denerwują cię plączące się po całym biurku przedłużacze USB, czytniki kart i kable od mikrofonu i słuchawek – z pomocą przychodzi Media-Tech. Urządzenie, które trudno zakwalifikować do jednej kategorii, gdyż łączy w sobie czytnik kart pamięci, hub USB oraz audio, ułatwia uporządkowanie naszej przestrzeni pracy.
Czytnik idealny

MT5022 ma okrągłą podstawę, która idealnie mieści się w standardowych otworach o średnicy 80mm. Są one bardzo popularne w blatach spotykanych w biurach, nieco mniej w domowych. Konstrukcja czytnika umożliwia “przepuszczenie” przez niego dodatkowych kabli, np. do monitora czy też klawiatury. Do wykorzystania mamy trzy porty USB 2.0, dwa sloty na karty pamięci, oraz dwa złącza mini-jack do podłączenia słuchawek i mikrofonu. Obsługiwane są karty pamięci z rodzin SD, MMC i MS czyli te należące do najbardziej popularnych.

Urządzenie podłączamy do komputera za pomocą kabla USB typu Y, czyli rozgałęzionego. Jeden służy wówczas do przesyłania danych i zasilania, drugi – dostarcza dodatkowe zasilanie, w przypadku gdy do huba wepniemy np. starszy, wymagający więcej energii, dysk. Aby skorzystać z portów audio, wychodzące z huba kable należy podłączyć odpowiednio do gniazda mikrofonu i słuchawek na płycie głównej naszego peceta.

Jeśli nie chcemy zajmować dodatkowego portu USB w komputerze, do huba możemy podłączyć zewnętrzny zasilacz o napięciu 5V. Niestety nie jest od dołączany w komplecie, a jego cena oscyluje w granicach 20 zł. Jest to pewna niedogodność, ale zamiast dedykowanego, możemy zastosować praktycznie każdy zasilacz USB. Plusem są dość długie, bo ponad metrowe, kable połączeniowe.

Grzegorz Bziuk

Media-Tech MT5022 Indesk Super Combo 60

Dostępne porty USB 2.0: 3
Obsługiwane karty pamięci: SD, MMC, MS
Średnica otworu montażowego: 80 mm
Długość kabli: 110 cm
Gwarancja: 24 miesiące
Cena: 45 zł

PLUSY:

Możliwość montażu w otworze o śr, 80mm
Odczyt kart SD, MMC, MS
Wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe

MINUSY:
Brak dołączonego zasilacza sieciowego