Do kin trafi film w całości nakręcony smartfonem

Film o małej dziewczynce, która nie mówiąc ani słowa, odmienia życie innych

Już 16 grudnia swoją premierę będzie mieć film „Olive” – pierwsza kinowa produkcja, nakręcona w całości smartfonem. Film przekazuje historię małej dziewczynki, która zmieniła życie trzech osób, nie wydając z siebie ani jednego słowa. Za produkcję odpowiedzialna jest w całości Nokia N8, oczywiście z pomocą całej armii profesjonalnych obiektywów.

Film został nakręcony przez Hoomana Khaliliego, który w wywiadzie dla dziennika Los Angeles Times opisuje, w jaki sposób musiał zhackować telefon, aby wyłączyć funkcję auto-zoomu i autofokusu, by mieć większą kontrolę nad kamerą.

Oprócz Nokii N8 w centrum zainteresowania, na planie (i za kulisami) filmu „Olive” było tak, jak przystało na amerykańską produkcję – reżyser, dyrektor ds. obsadzenia ról, makijażystki, operatorzy świateł i dźwięku oraz cała masa innych osób. Nie zabrakło również hollywoodzkiej gwiazdy, dwukrotnie nominowanej do Oscarów Geny Rowlands. Całkowity budżet filmu zamknął się w kwocie 500 tysięcy dolarów. Producentem filmu został Chris Kelly, były szef ds. prywatności w Facebooku, po tym jak Nokia odrzuciła prośby Khaliliego o zainwestowanie w tę produkcję.

Poniżej możecie obejrzeć początek filmu „Olive”. Jak wam się podoba?

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News