Nowy notebook HP z technologią Intel WiDi

Notebook waży 2,91 kg i mierzy 31 mm grubości
Nowy notebook HP z technologią Intel WiDi

Notebook waży 2,91 kg i mierzy 31 mm grubości

Nowy model oferuje dużą szybkość działania, technologię WiDi oraz 3-letnią gwarancję producenta. To jeden ze sposobów HP na utrzymanie pozycji lidera rynku komputerowego, na którą od pewnego czasu dużą ochotę ma Apple. Nowy model serii Pavilion docenią przede wszystkim osoby, dla których laptop powinien być przenośnym, a jednocześnie wydajnym centrum rozrywki.

Przypomnijmy, że technologia WiDi (Wireless Display) firmy Intel, umożliwia bezprzewodową transmisję danych z notebooka do telewizora. Użytkownik HP Pavilion dv6-6b70ew będzie mógł zatem oglądać zdjęcia i filmy na dużym ekranie bez konieczności podłączania dodatkowych kabli. W ten sam sposób można wykorzystać telewizor do gier komputerowych, bądź przeglądania stron internetowych. Dzięki współpracy systemu Windows 7 Home Premium z procesorem Intel Core i7 (2,2 GHZ) oraz pamięcią operacyjną o pojemności 6 GB, laptop uruchamia się bardzo szybko.

Zdjęcia, filmy i gry wyświetlają się na 15,6-calowym ekranie HD, między innymi za pośrednictwem napędu Blu-Ray. Dużą rolę w płynnej obsłudze obrazów odgrywa karta graficzna AMD Radeon HD 6770M (2 GB pamięci wideo). Pliki mieszczą się na 750-gigabajtowym dysku twardym. Pomimo dużych możliwości przetwarzania danych, nowy laptop HP nie ma tendencji do nagrzewania się. Producent rozwiązał tę kwestię przy pomocy technologii CoolSense, która powoduje, że po przeniesieniu z biurka w inne miejsce notebook jest automatycznie przełączany na bardziej energooszczędny tryb pracy.

Warto również zwrócić uwagę na system HP ProtectSmart do ochrony danych w razie upuszczenia sprzętu na ziemię. W takiej sytuacji, akcelerometr automatycznie zatrzyma dysk twardy, co zwiększa szansę na zachowanie danych. Użytkownik dostaje do dyspozycji także czytnik kart pamięci, dwa złącza USB 3.0, wyjście HDMI oraz możliwość komunikacji za pośrednictwem Bluetooth, bądź WiFi 802.11 b/g/n. Model HP Pavilion dv6-6b70ew oferowany jest wraz z oprogramowaniem Office Starter 2010.

Cena produktu w internetowym sklepie Chip.pl i salonach Komputronik wynosi 3799 zł.

Więcej:HP