HTC Rhyme

Ten średniej klasy smartfon HTC Rhyme z ładnym wyświetlaczem i 1-gigahercowym procesorem jest sprzedawany ze świetnym wyposażeniem. W dużym pakiecie zawarte są między innymi: stacja muzyczna, skórzany futeralik oraz wysokiej jakości douszne słuchawki.
HTC Rhyme

HTC Rhyme: bogate dodatki.

HTC Rhyme: bogate dodatki.

Nowa średnia klasa HTC nazywa się Rhyme. Smartfon ten jest bardzo atrakcyjny, ponieważ ma 3,7-calowy wyświetlacz Super-LCD (800×480 pikseli), kompaktowe wymiary (119x61x11 milimetrów) oraz szybki procesor Qualcomm Snapdragon MSM8655 z układem graficznym Adreno 205. Solidna obudowa z aluminium jest na życzenie dostępna w kolorze liliowym, beżowym i fioletowym. Tak jak Sensation XL również i ten smartfon jest wyposażony w Androida 2.3.5 oraz interfejs użytkownika Sense 3.5. HTC przeprojektowało ekran startowy, który wygląda inaczej niż w XL. Skróty są na lewej krawędzi, a zegar na dole. Skróty z lewej strony można poza tym rozwinąć, aby przeskoczyć bezpośrednio do określonego zdjęcia albo wiadomości.

Ekran LCD nie bez powodu nosi przydomek “Super”. Wyniki naszego testowego wyświetlacza w zakresie kontrastu, palety kolorów oraz odbijania światła są tak samo wysokie jak w przypadku Sensation XL.

Porządne funkcje telefonu komórkowego

To, że w Rhyme jest wbudowany aparat o rozdzielczości “tylko” 5-megapikseli, wcale nie przeszkadza w robieniu fajnych zdjęć. Jednak tylko przy dobrych warunkach oświetleniowych lub w ciemności z aktywną lampą błyskową. Nagrania testowe zrobione za pomocą kamery HD wyszły za to bardzo zaszumione i mroczne.

Czas pracy akumulatora i akustyka telefonu pozostają w obrębie mocnej średniej. Rhyme, którego czas pracy podczas rozmowy wyniósł dobre pięć i pół godziny, a w przypadku pracy w Sieci na pełnej jasności wyświetlacza siedem godzin, wypada właściwie porządnie, ale nie tak dobrze jak jego bezpośredni konkurenci, jakimi są Galaxy W i Sony Ericsson Xperia neo. Akustyka podczas rozmowy telefonicznej jest taka sobie. Po stronie sieci stałej dźwięk i zrozumiałość nie wymagają zbyt dużych poprawek, ale wydajność po stronie telefonu owszem, i to bardzo. Rozmówca często brzmiał bardzo aksamitnie, ale czasem też całkiem czysto i naturalnie. Głośnik wprawdzie rzęzi, ale głosy są odtwarzane głośno i wyraźnie.

Niecodzienne dodatki

Rhyme zalicza się wprawdzie do serii Sound smartfonów HTC, ale nie ma profilu Beats. Jakość odtwarzacza muzycznego jest jednak dobra. Przez dobre douszne słuchawki smartfon brzmi czysto i mocno. Wtyczki do uszu są ponadto wyposażone w płaski, szeroki kabel zapobiegający denerwującej plątaninie przewodów.

HTC Rhyme: Sounddock daje dużo frajdy.

HTC Rhyme: Sounddock daje dużo frajdy.

Następnym dodatkiem jest Musik-Dock. Kiedy umieścicie Rhyme’a w stacji dokującej, na smartfonie zostanie wyświetlony dodatkowy interfejs z odtwarzaczem muzycznym, budzikiem oraz pogodą. Odtwarzana muzyka przechodzi przez głośny głośnik doku, ale słabe są w nim basy, a na wyższych rejestrach pojawia się przesterowanie. Elegancki futeralik oraz karta microSD o pojemności 8 GB dopełniają to wspaniałe wyposażenie.

Spadki wydajności

Obsługa Rhyme’a przebiega w większości przypadków płynnie i lekko. Dotykowy ekran reaguje dobrze, otwieranie aplikacji trwa zazwyczaj mniej niż sekundę. Jedynie jeśli chodzi o przeglądarkę smartfon trochę zawodzi. Otwiera się ona średnio dopiero po dwóch sekundach. Całkowite załadowanie strony przebiega za to z reguły szybko. W połączeniu WLAN oraz sieci mobilnej nasza testowa strona ważąca 600 KB została całkowicie wczytana w mniej niż 4 do 5 sekund (sieć mobilna). Jednak przy każdym czwartym lub piątym otwieraniu strony w połączeniu mobilnym Rhyme nie wyświetla do końca wszystkiego. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji był restart naszego seryjnego urządzenia.

Podsumowanie: żaden kot w worku

Rhyme wabi wieloma dodatkami, ale okazuje się naprawdę dobrym smartfonem. Wyświetlacz, dotykowy ekran oraz praktyczny interfejs użytkownika Sense przekonują nas do siebie. Również aparat i ogólna wydajność mają swoje jasne strony. Szczególnie wydajność przeglądarki Rhyme’a szwankuje od czasu do czasu. Również zmierzona wytrzymałość w porównaniu z bezpośrednią konkurencją jest raczej przeciętna. Jednak Rhyme dzięki swojemu świetnemu wyposażeniu prezentuje się jako atrakcyjny pakiet. Jednak nie otrzymacie tutaj żadnych prezentów, bo ten smartfon kosztuje obecnie w różnych sklepach internetowych najtaniej 1800 zł.

Alternatywa

Kto może żyć bez dużej ilości dodatków, może sporo zaoszczędzić. Samsung Galaxy W również posiada 3,7-calowy wyświetlacz, ale wytrzymałość jego akumulatora oraz ogólna wydajność są lepsze. Za tego smartfona Samsunga z interfejsem TouchWiz UI 4.0 w sieci chcą aktualnie około 1300 zł (ZOBACZ PORÓWNANIE).

HTC Rhyme

Dobry i kompaktowy smartfon z bogatym dodatkowym wyposażeniem, ładnym wyświetlaczem oraz praktycznym interfejsem użytkownika Sense, którego przeglądarka niestety zwalnia od czasu do czasu.

PLUSY:

Jasny wyświetlacz z mocnymi kolorami
Dobry aparat
Sense 3.5 z pomocnymi funkcjami
Niecodziennie i praktyczne dodatki,…

MINUSY:
…które jednak mają swoją cenę
Przeglądarka w sieci mobilnej ma przestoje
Niedopracowana akustyka

Więcej:HTCsmartfony