iOS daje programistom czterokrotnie wyższy dochód niż Android

Według badań Flurry Analytics, aplikacje dla iOS-a generują czterokrotnie wyższe dochody niż te dla Androida. Sami deweloperzy wybierają trzykrotnie częściej iOS-a nad Androidem rozpoczynając nowy projekt.

Eric Schmidt, przewodniczący Google’a, stwierdził niedawno, że Android wyprzedził już iPhone’a, i że w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy programiści zmienią swoje priorytety, taktując system Google’a jako podstawową platformę, a Apple’a jako „tą drugą”. Jednak jeżeli wierzyć badaniom Flurry, to się nie uda.

Flurry śledzi ponad 55 tysięcy firm i ponad 135 tysięcy aplikacji, których autorzy zgodzili się na badanie. Zdaniem Flurry, oznacza to dokładną wiedze na temat 25 procent wszystkich pobieranych aplikacji z App Store i Android Market. Dodatkowo, Flurry prześledziło losy około 50 tysięcy tworzonych, nowych aplikacji. Mając do dyspozycji takie dane, firma stwierdziła, że 75 procent nowych aplikacji pisana jest najpierw dla iOS-a, a zainteresowanie Androidem spada. Co więcej, iOS jest również liderem jeśli chodzi o mikrotransakcje: na każdego dolara wydanego na iOS-ie przypada 0,24 dolara na Androidzie.

Zdaniem Flurry, wynika to z tego, że by mieć dostęp do App Store, w większości regionów należy podać dane karty kredytowej. Oznacza to, że łatwiej i chętniej możemy wydawać pieniądze. Android Market nie ma takiego wymagania.

0
Źródło: flurry
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.