Już 3 000 Polaków zgłosiło się do europejskich badań Internetu!

Wyniki umożliwią KE skierowanie środków na inwestycje w sieci szerokopasmowe o dużej przepływności, realizowane w ramach Agendy Cyfrowej. Dostęp do wyników otrzymają dostawcy usług internetowych, urzędy regulacyjne i konsumenci. Badanie poparła Neelie Kroes, Komisarz Komisji Europejskiej ds. Agendy Cyfrowej.
Już 3 000 Polaków zgłosiło się do europejskich badań Internetu!
Whitebox skontroluje przepustowość twojego łącza

Whitebox skontroluje przepustowość twojego łącza

Każdy uczestnik będzie regularnie otrzymywał informację o przepływności swojego łącza, co pozwoli mu zweryfikować deklaracje operatora z rzeczywistością. Do projektu zgłosić się może łącznie 7 000 ochotników z Polski. Aby to uczynić, należy zarejestrować się na stronie firmy Samknows przeprowadzającej badanie na zlecenie Komisji Europejskiej: http://www.samknows.eu

Następnie każdy uczestnik otrzyma nieodpłatnie urządzenie pomiarowe (tzw. ‘Whitebox’), które należy podłączyć do swojej sieci domowej na 2 lata. W czasie, gdy abonent nie korzysta z łącza, Whitebox realizuje automatyczne testy pomiaru przepływności transmisji danych i innych parametrów połączenia. Ten bezprzewodowy router TP-Link, wyposażony w specjalne oprogramowanie, nie gromadzi żadnych innych danych oprócz tych dotyczących wydajności szerokopasmowego łącza internetowego. Każdy uczestnik po zakończeniu projektu będzie mógł zachować Whitebox.