Koncert bez DRM zarobił już milion dolarów

Pamiętacie historię Louisa CK, komika, który przez Internet sprzedaje swój występ jako nagranie wideo, bez zabezpieczeń, w bardzo niskiej cenie? Chwalił się sporymi przychodami. Dziś są już olbrzymie.
Louis CK

Louis CK

Występ w jakości DVD za 5 dolarów, bez zabezpieczeń DRM? Już wspominaliśmy o sukcesie Louisa CK. A dzięki publikacjom prasowym, opisującym jego historię, coraz więcej osób usłyszało o komiku i jego odważnym podejściu do e-handlu. Tydzień temu informowaliśmy o pół milionie dolarów przychodu i 200 tysiącach dolarów dochodu. Teraz komik ma już w kieszeni milion dolarów.

Fanom i innym zainteresowanym najwyraźniej spodobało się to, że komik nie żąda „standardowej” kwoty za występ, który umieszczony jest w pliku pełnym zabezpieczeń antypirackich, które utrudniają życie nawet jeśli nie mamy nic nielegalnego w planach.

Louis CK jest zachwycony. Ale nie zamierza być chciwy. Ćwierć miliona dolarów posłuży mu za opłacenie kosztów produkcji wideo. Ćwierć miliona zapłaci osobom z obsługi technicznej, która obsługiwała ten i inne jego koncerty. 220 tysięcy dolarów pozostawi sobie. Ostatnie 280 tysięcy dolarów wpłaci na cele charytatywne. I będzie kontynuował dokonywanie wpłat do różnych organizacji dobroczynnych, jeżeli zarobi jeszcze więcej.

Brawo! I nie tylko za dobroczynność, a, być może, za pokazanie innym drogi, jaką powinni obrać przy cyfrowej dystrybucji.

0
Źródło: Louis CK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.