LG wprowadza monitory 3D bez okularów

LG wprowadza monitory 3D bez okularów

Trójwymiarowy monitor LG bez okularów

Trójwymiarowy monitor LG bez okularów

Firma LG Electronics wprowadz

a monitor, na którym trójwymiarowe efekty można podziwiać bez potrzeby zakładania specjalnych okularów 3D. Model DX2500 o przekątnej 25 cali wyposażono w funkcję śledzenia ruchu gałek ocznych oraz pozycji głowy użytkownika.

Dzięki modelowi DX2500

, LG jako pierwszy producent w branży, otrzyma certyfikat organizacji TÜV Rheinland dla monitora 3D, który nie wymaga korzystania ze specjalnych okularów.

Dotychczasowe bezokularowe technologie 3D z

muszają widzów do przebywania w specjalnie dostosowanym do tego celu miejscu i oglądania obrazów pod ściśle określonym kątem. Dopiero wtedy można dostrzec optymalny efekt 3D. Natomiast monitor LG DX2500 eliminuje to ograniczenie, dzięki funkcji śledzenia pozycji głowy i ruchów gałek ocznych. Funkcja ta jest realizowana za pośrednictwem kamery zintegrowanej z monitorem. Wykrywa ona zmiany położenia gałek ocznych i pozycji głowy użytkownika w czasie rzeczywistym. Dzięki zebranym informacjom monitor oblicza kąt i miejsce przebywania widza, a następnie dostosowuje parametry wyświetlanego obrazu do optymalnej jakości efektu 3D. Rozwiązanie to zapewnia widzom większą swobodę i znacząco wyższy komfort podczas oglądania multimediów.

Dodatkowo z

aawansowana funkcja konwersji 2D na 3D sprawia, że użytkownicy monitora DX2500 za pomocą jednego kliknięcia myszki, mogą bez ograniczeń odtwarzać trójwymiarowe treści, takie jak filmy, zdjęcia i gry.

Monitor

DX2500 jest już dostępny w Korei, do sprzedaży globalnej trafi na początku 2012 r.