Lync, biznesowy komunikator Microsoftu, teraz w wersji mobilnej

Microsoft Lync jest już do pobrania z polskiego Windows Phone Marketplace. Czy zrezygnujesz z BlackBerry?

Aplikacja Lync 2010 dla systemu Windows Phone udostępnia zalety programu Lync na urządzeniu przenośnym — pozwala korzystać z rozbudowanych funkcji informowania o obecności, wiadomości błyskawicznych, konferencji audio i nawiązywania połączeń z poziomu jednego, łatwego w obsłudze interfejsu.

Aplikacja Microsoft Lync 2010 dla systemu Windows Phone wymaga konta programu Lync Server lub usługi Office 365/Lync Online — bez tego konta nie będzie działać.

Najważniejsze funkcje:

  • Informacje o dostępności współpracowników w czasie rzeczywistym i wygodne wybieranie najlepszej metody komunikacji: za pomocą wiadomości błyskawicznych, poczty e-mail lub połączenia telefonicznego.
  • Dołączanie do połączeń konferencyjnych programu Lync za pomocą jednego dotknięcia, bez podawania wielocyfrowych kodów dostępu czy numerów konferencji.
  • Nawiązywanie i odbieranie połączeń za pomocą tylko numeru programu Enterprise Voice (identyfikatora programu Lync), co pozwala łączyć się z innymi w ramach jednej, spójnej tożsamości.
  • Aplikacja Lync 2010 dla systemu Windows Phone obsługuje protokół TLS i zapewnia ochronę sieci obwodowej/wewnętrznej, nie wymagając połączeń VPN, co zwiększa bezpieczeństwo komunikacji niezależnie od miejsca przebywania i używanej sieci.
0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.