Magic Remote – rewolucja w obsłudze telewizorów?

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy pilotem “Magic Remote”, a tradycyjnymi pilotami jest to, że przyciski stanowią tylko jedną z możliwości obsługi telewizora. Dzięki funkcji rozpoznawania mowy, użytkownik może wprowadzać polecenia głosowe, np. kryteria wyszukiwania, co przyspiesza korzystanie z funkcji przeglądania Internetu za pomocą platformy SMART.
Magic Remote – rewolucja w obsłudze telewizorów?
Magic Remote rozpozna głos i gesty użytkownika

Magic Remote rozpozna głos i gesty użytkownika

Ponadto, pośrodku pilota znajduje się kolisty przełącznik, który umożliwia szybkie przewijanie menu oraz aplikacji w górę i w dół, ułatwiając wybieranie odpowiednich zakładek. Z kolei funkcja wskazywania, umożliwia użytkownikowi, po skierowaniu pilota na ekran, poruszanie wskaźnikiem (kursorem) na ekranie, w celu dokonania wyboru.

Pozwala ona także na poruszanie się po całej platformie LG Smart TV, bez potrzeby używania wielu przycisków i klawiszy strzałek. Kolejną nową funkcją jest rozpoznawanie gestów, które są następnie interpretowane jako polecenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może sterować telewizorem Cinema 3D Smart TV poprzez ruchy ramienia lub nadgarstka.

Oprócz wyżej opisanych opcji sterowania, pilot “Magic Remote” posiada przycisk “3D”, którego naciśnięcie powoduje włączenie konwersji obrazu 2D do postaci trójwymiarowej. Dzięki opływowemu kształtowi pilot “Magic Remote” dobrze leży w dłoni, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę korzystania z telewizorów Cinema 3D Smart TV.