Mobilne hotspoty – nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

Mobilny hotspot to niewielkie, kompaktowe urządzenie działające jako modem i router Wi-Fi jednocześnie. Dzięki jednej karcie SIM umożliwiającej transmisję danych, pozwala bezprzewodowo podłączyć do Internetu kilka innych terminali, takich jak np. tablet, aparat cyfrowy, czy konsolę do gier i w pełni korzystać z ich multimedialnych funkcji. Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich osób,które są w ciągłym ruchu i potrzebują swobodnego dostępu do Internetu.
Mobilne hotspoty – nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci
Mobilne hotspoty podbijają rynek

Mobilne hotspoty podbijają rynek

Mobilny hotspot może także pełnić funkcje zewnętrznego dysku Wi-Fi – prywatnego przenośnego archiwum multimediów. Zainstalowanie w nim karty microSD pozwala na wygodne rozbudowanie pamięci urządzenia i korzystanie ze zgromadzonych danych przez wszystkie połączone z hotspotem terminale.

Od momentu wprowadzenia na rynek mobilnych hotspotów w 2009 roku, sprzedaż tych urządzeń bardzo szybko rośnie. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę analityczną ABI Research wynika, że w 2014 roku na rynek trafi 56 milionów mobilnych hotspotów, a wartość ich sprzedaży wyniesie 7 miliardów dolarów.

Podczas konferencji Macworld Asia 2011 modem – mobilny hotspot HUAWEI E585 został wyróżniony, jako doskonały przykład łączenia najbardziej pożądanych cech mobilnych hotspotów – bezpieczeństwa, mobilności, dużej wydajności baterii i oferowania dostępu dla wielu użytkowników. Nazwa przenośnego hotspotu HUAWEI E5 oznacza “5 eases”(ang.

ease — ułatwienie): łatwość użytkowania, konfiguracji, łączenia się z siecią, jej dzielenia i posiadania go zawsze przy sobie.

W Polsce modemy z serii E5 z funkcją mobilnego hotspotu dostępne są w ofercie wszystkich operatorów a także w sprzedaży na rynku pozaoperatorskim. Obecnie w sprzedaży są następujace serie:

E5830, E5830s, E5832s, E583C

obsługujące technolgię HSPA oraz E586 obsługujące technologie HSPA+.