Mobilne hotspoty – nowy standard bezprzewodowego dostępu do sieci

Użytkownicy elektroniki oczekują coraz wygodniejszych rozwiązań zapewniających im stały dostęp do sieci. To właśnie gwarantują mobilne hotspoty.
Mobilne hotspoty podbijają rynek

Mobilne hotspoty podbijają rynek

Mobilny hotspot to niewielkie, kompaktowe urządzenie działające jako modem i router Wi-Fi jednocześnie. Dzięki jednej karcie SIM umożliwiającej transmisję danych, pozwala bezprzewodowo podłączyć do Internetu kilka innych terminali, takich jak np. tablet, aparat cyfrowy, czy konsolę do gier i w pełni korzystać z ich multimedialnych funkcji. Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich osób,które są w ciągłym ruchu i potrzebują swobodnego dostępu do Internetu.

Mobilny hotspot może także pełnić funkcje zewnętrznego dysku Wi-Fi – prywatnego przenośnego archiwum multimediów. Zainstalowanie w nim karty microSD pozwala na wygodne rozbudowanie pamięci urządzenia i korzystanie ze zgromadzonych danych przez wszystkie połączone z hotspotem terminale.

Od momentu wprowadzenia na rynek mobilnych hotspotów w 2009 roku, sprzedaż tych urządzeń bardzo szybko rośnie. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę analityczną ABI Research wynika, że w 2014 roku na rynek trafi 56 milionów mobilnych hotspotów, a wartość ich sprzedaży wyniesie 7 miliardów dolarów.

Podczas konferencji Macworld Asia 2011 modem – mobilny hotspot HUAWEI E585 został wyróżniony, jako doskonały przykład łączenia najbardziej pożądanych cech mobilnych hotspotów – bezpieczeństwa, mobilności, dużej wydajności baterii i oferowania dostępu dla wielu użytkowników. Nazwa przenośnego hotspotu HUAWEI E5 oznacza „5 eases”(ang.

ease — ułatwienie): łatwość użytkowania, konfiguracji, łączenia się z siecią, jej dzielenia i posiadania go zawsze przy sobie.

W Polsce modemy z serii E5 z funkcją mobilnego hotspotu dostępne są w ofercie wszystkich operatorów a także w sprzedaży na rynku pozaoperatorskim. Obecnie w sprzedaży są następujace serie:

E5830, E5830s, E5832s, E583C

obsługujące technolgię HSPA oraz E586 obsługujące technologie HSPA+.

0
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.