Nawigacja MapaMap 7.2: pikietaż i funkcje on-line

Nowa MapaMap 7.2 dostępna będzie na 3 platformy sprzętowe, dla urządzeń nawigacyjnych z systemem Windows CE oraz dla telefonów typu SmartPhone z systemem Android i Windows Mobile. Dla telefonów które swoim użytkownikom zapewniają dostęp do Internetu, MapaMap 7.2 oferuje nowe funkcje online.
Nawigacja MapaMap 7.2: pikietaż i funkcje on-line

Pierwszą z nich jest dostęp do aktualności drogowych dostarczanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), które będą zawierały takie komunikaty jak informacje o aktualnie prowadzonych robotach drogowych, utrudnieniach w ruchu w wyniku wypadków czy lokalnych problemach w postaci podtopionych przez wodę lub zasypanych przez śnieg odcinkach dróg. Drugą funkcją online będzie możliwość pobrania z internetowej bazy Wikipedii, szczegółowych informacji o wybranym obiekcie POI – na przykład o historii właśnie mijanego miasta, kościoła czy zabytkowego zamku.

Nową funkcją w MapaMap 7.2 jest także pikietaż drogowy, czyli informacja na którym kilometrze danej drogi się aktualnie znajdujemy. Pikietaż będzie prezentowany w górnej części panelu nawigacyjnego, tuż obok nazwy ulicy. Z pikietażu szczególnie często korzystają użytkownicy CB radia ostrzegając się nawzajem o trudnościach drogowych na konkretnym odcinku trasy.

Koleją zmianą w MapaMap 7.2 jest reorganizacja interfejsu użytkownika polegająca na tematycznym pogrupowaniu odpowiednich funkcji, tak aby menu obsługujące nawigację było bardziej intuicyjne. Spore zmiany nastąpiły także w samym mechanizmie wyszukiwania danych mapowych, czyli tak zwanym Geokoderze. W MapaMap 7.2 będzie on szybciej odnajdował szukaną lokalizację oraz udostępni “inteligentną klawiaturę”, która sama będzie podpowiadała użytkownikowi, jakie nazwy ulic można wyszukać w danej miejscowości.

Mocnym punktem MapyMap 7.2 jest najnowszy pakiet map cyfrowych Polski, zwiększający ilość dostępnych planów miast i miejscowości o kolejne 574 plany. Do nowych map dodano także ponad 6 tys. obiektów POI oraz ponad 2300 km dróg wśród których znajdują się nowe inwestycje drogowe takie jak:

  • nowy fragmentem autostrady A2 od Nowego Tomyśla do granicy niemieckiej,
  • nowy odcinek autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń oraz Sośnica – Maciejów
  • droga ekspresowa S3 – obwodnica: Parłówka, Troszyna i Ostromic
  • droga ekspresowa S1 oraz S69 w Bielsku Białej
  • droga ekspresowa S10 – obwodnica Torunia

W nowych mapach uwzględniono także ponad 350 przebudowanych skrzyżowań i ponad 40 nowych rond oraz wiele innych inwestycji drogowych. Dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap mogą zaktualizować swoje obecne mapy do najnowszego pakietu korzystając z promocji cenowej jaką producent przewidział na okres świąteczny. Tylko do końca roku aktualizacje map objęte będą 50 % rabatem. Aktualizacji można dokonać poprzez stronę internetową producenta pod adresem www.MapaMap.pl