Uniwersytet wybiera Google Apps zamiast Office’a 365, wyjaśnia dlaczego

Uniwersytet Kalifornii w Berkeley w długiej rozprawce wyjaśnił wyższość Gmaila i usług Google Apps nad Office'em 365 od Microsoftu.
Uniwersytet w Berkeley wdraża Google Apps

Uniwersytet w Berkeley wdraża Google Apps

Dlaczego Uniwersytet w Berkeley wybrał propozycję Google’a? Główne argumenty są takie: jest darmowa, bardzo szybko można ją zaimplementować (6-10 tygodni), wymaga niewielkich zmian w infrastrukturze, a dodatkowo zdecydowana większość studentów już zna aplikacje Google’a.

Usługa Microsoftu natomiast wymagałaby znacznie większego remontu uniwersyteckiej infrastruktury, a dodatkowo nie wspierałaby wielu kont mailowych. Z drugiej strony, dysponuje znacznie lepszym kalendarzem i zabezpieczeniami.

Kolejnym argumentem przemawiającym za usługą Google jest synchronizacja z urządzeniami mobilnymi. Chociaż obydwa pakiety oferują taką synchronizację, to z oczywistych względów usługa Google’a znacznie głębiej zintegrowana jest z systemem Android – znacznie popularniejszym wśród studentów od Windows Phone.

Choć zwycięstwo nie było miażdżące, to jednak wad pakietu Google’a było mniej, niż wad Office’a 365. Z drugiej jednak strony, należy wspomnieć, że aplikacje Google Apps dla Firm, które są odpowiednikiem Office’a 365, nie są darmowe (choć sporo tańsze od propozycji Microsoftu).

0
Źródło: Electronista
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.