Wszechstronny kompakt dla ambitnych

Nowa Leica to narzędzie dla fotografów, którzy lubią: pejzaż, architekturę, sport, podróże, portrety, reportaż, dziką przyrodę czy makro. Wielozadaniowy obiektyw czyni z nowego V-Lux 3 sprzęt przydatny w prawie wszystkich sytuacjach fotograficznych. Nowo opracowany (o pomniejszonej rozdzielczości dla lepszej jakości obrazu) 12,1-megapikselowy sensor CMOS gwarantuje przyzwoitą jakość we wszystkich zastosowaniach. Szeroka gama opcji wideo i jakość obrazu porównywalna z pół-profesjonalnymi lustrzankami.
Wszechstronny kompakt dla ambitnych
Leica V-Lux 3

Leica V-Lux 3

“Leica V-Lux 3 łączy w sobie wyjątkową jakość i wydajność z poręcznymi rozmiarami aparatu kompaktowego, jednocząc w ten sposób cechy kluczowe dwóch segmentów. Ogromny zakres ogniskowych oferowanych przez V-Lux 3 obejmuje prawie wszystkie sytuacje zdjęciowe, które zazwyczaj wymagają stosowania wielu obiektywów. Niestety czas potrzebny na ich zamianę oraz waga i objętość wykluczają poręczność i błyskawiczność fotografowania. Leica V-Lux 3 jest więc atrakcyjną alternatywą dla lustrzanek “entry-level”

, mówi Peter Kruschewski, menedżer produktu “Kompaktowe aparaty cyfrowe” w Leica Camera AG.

Aparat nagrywa wideo Full HD w formacie AVCHD 1 920 x 1 080 pikseli, 60 klatek na sekundę. Podczas filmowania jest dostępny cały 24-krotny zakres zoomu, a mikrofon stereo z elektronicznym filtrem szumu wiatru gwarantować czystą ścieżkę dźwiękową. Szczególną cechą V-Lux 3 jest duża prędkość zdjęć seryjnych: 12 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości lub 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 3,5 MP, sprawia, że to jeden z najbardziej szybkostrzelnych aparatów w swojej klasie. 3-calowy wyświetlacz LCD z 460 000 pikseli pomoże przy ocenie fotografii. Ekran monitora jest obrotowy.

Leica V-Lux 3 jest dostarczana z kompleksowym pakiet oprogramowania. Adobe Photoshop Elements oprócz szerokiej gamy rozwiązań do przetwarzania obrazu oferuje użytkownikom opcje wyświetlania, organizacji i administracji. Adobe Premiere Elements jest specjalnie zaprojektowane do edycji wideo. Oba programy są dostępne do bezpłatnego pobrania ze strony internetowej Leica po rejestracji aparatu.

Leica V-Lux 3 będzie dostępna u autoryzowanych dealerów Leica od stycznia 2012 roku w cenie 3 500 pln.