Złoto dla Polaków na światowych mistrzostwach gier komputerowych w Korei Południowej

Polacy, zdobywając jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy krążek, uzyskali jednocześnie drugie miejsce w klasyfikacji medalowej państw tegorocznego turnieju. Na najwyższym stopniu podium w grze Counter-Strike, stanęła polska drużyna ESC Gaming, która w meczu o złoto pokonała Mistrzów Szwecji – SK Gaming. W finale gry League of Legends, reprezentanci Polski występujący pod nazwą ex-GBT ulegli drużynie CDE ze Stanów Zjednoczonych, zdobywając tym samym srebrny medal. Krążek z tego samego kruszcu powędrował też do Bartosza “hom3r” Piętki, który w finale gry FIFA 11 przegrał z reprezentantem Niemiec. Brązowy medal w grze Asphalt 6, w finale Samsung Mobile Challenge, zdobył tegoroczny Mistrz Europy Kamil “PLANET” Zalewski.
Złoto dla Polaków na światowych mistrzostwach gier komputerowych w Korei Południowej
Złoto dla Polaków!

Złoto dla Polaków!

Finały World Cyber Games odbywają się nieprzerwanie od 2001 roku, gromadząc najlepszych graczy komputerowych z całego świata. Od samego początku jego istnienia turniej wspiera firma Samsung Electronics. W tegorocznych, czterodniowych zmaganiach uczestniczyło około 650 zawodników z 60 krajów, w tym m.in. Polski, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Rosji i Chin. Rywalizowali oni m.in. w takich grach jak Counter-Strike, Starcraft II, League of Legends czy FIFA 11.

Drugie miejsce w klasyfikacji medalowej państw podczas tak dużego turnieju gier komputerowych to wielkie wyróżnienie dla Polski. Potwierdza to ogromny potencjał, jaki drzemie w naszych zawodnikach. Dla takich chwil warto wspierać rodzimy e-sport, jesteśmy dumni ze wszystkich polskich uczestników finałowych zmagań World Cyber Games” – powiedział Olaf Krynicki, PR Manager Samsung Electronics Polska.

Reprezentacja Polski na finały World Cyber Games została wyłoniona w finałach krajowych, które odbyły się podczas mistrzostw Samsung Euro Championship, w dniach 6-8 października w Centrum EXPO XXI w Warszawie. Awans do finałów krajowych dały zwycięstwa w internetowych turniejach kwalifikacyjnych.

Więcej:e-sport