Anonimowi zaatakowali polski rząd! (Aktualizacja!)

Strona internetowa rządu nie działa od kilku godzin

Sejm.gov.pl nie działa do tej pory

Sejm.gov.pl nie działa do tej pory

Do zorganizowanego ataku (prawdopodobnie DDoS) doszło po godzinie 19:00, kiedy to witryna internetowa sejm.gov.pl przestała działać i nie działa do tej pory. Do ataku na swoi twitterowym kanale przyznali się Anonimowi, zamieszczając komentarz 'TANGO DOWN – sejm.gov.pl”. „Padła” nie tylko strona sejmu, ale także kilka innych witryn w domenie.gov, w tym strona premiera i ministerstwa finansów. Jak tłumaczą przedstawiciele Sejmu, strona po „awarii” została wyłączona, by nie utracić żadnych danych. Oficjalnie nie potwierdza się więc ataku hakerskiego.

Przeprowadzone ataki, to wkład Anonimowych w walkę z ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) – dokument, który polski rząd ma zamiar przyjąć. Jeśli zapis wejdzie w życie, polscy operatorzy będą zobligowani m.in. do monitorowania poczynań swoich użytkowników w Internecie, a także do blokowania witryn, podejrzewanych o nielegalną wymianę plików.

Jak relacjonują polskie agencje prasowe, tuż przed wyłączeniem strony sejmu, pojawił się na niej taki oto napis: „Nie ma rzeczy niemożliwych. Pozdro panowie!”.

Aktualizacja

:

Michał Boni, Minister Cyfryzacji, potwierdził, że strona sejmowa padła ofiarą ataku. Nie określił jednak, jakiego rodzaju był to atak. Nie możemy więc wciąż z całą pewnością potwierdzić, że był to atak DDoS, bowiem istnieją poszlaki wykluczające taki atak.

Tango down
Tango down