CES 2012: Sprawdź na smartfonie, co masz w lodówce

Prezentowana na targach lodówka LG typu french door jest wyposażona w pełen zakres technologii Smart ThinQ. Kluczowym rozwiązaniem jest tu funkcja Smart Manager, która zmienia lodówkę w kompletny system zarządzania żywnością.
CES 2012: Sprawdź na smartfonie, co masz w lodówce
Mądra lodówka wie, co ma w środku. Może też zrobić zakupy

Mądra lodówka wie, co ma w środku. Może też zrobić zakupy

Za pomocą smartfona lub panelu LCD na lodówce konsumenci mogą sprawdzić, jakie produkty żywnościowe znajdują się wewnątrz, gdzie są zlokalizowane i kiedy upływa termin ich zalecanej ważności. Narzędzie udostępnia też funkcję Freshness Tracker, która pozwala klientom wprowadzać do systemu wiele produktów żywnościowych, takich jak jajka, mleko i warzywa, oraz kontrolować czy nie przekroczyły zalecanej daty spożycia. Dodatkowo lodówka poleca potrawy, które można przygotować ze składników znajdujących się w jej wnętrzu.

Istnieje wiele sposobów wprowadzania żywności przechowywanej w lodówce do systemu. Można np. wybrać odpowiednie ikony na panelu obsługi urządzenia lub skorzystać z funkcji rozpoznawania mowy. Istnieje też możliwość zeskanowania paragonu ze sklepu spożywczego za pomocą smartfona, co pozwoli lodówce automatycznie pobrać listę produktów. Jeśli użytkownik nie ma paragonu, może zeskanować swoim smartfonem kody kreskowe i w ten sposób dodać produkty do aplikacji.

Kolejną nowością w rozwiązaniu Smart Manager jest funkcja Smart Shopping, która umożliwia robienie zakupów w internetowych sklepach spożywczych bezpośrednio za pomocą smartfona lub panelu LCD lodówki. Aby utworzyć listę zakupów, wystarczy wybrać produkty ze spisu — potem można załadować ją do funkcji Smart Shopping przez naciśnięcie przycisku “Go Shopping”. Klienci mogą wówczas kupić wybrane produkty, korzystając ze swojego smartfona lub panelu LCD lodówki, natomiast artykuły nieznajdujące się na liście można wyszukać i wybrać ręcznie. Narzędzia te eliminują tradycyjne listy zakupów lub konieczność chodzenia do sklepu, co pozwala zaoszczędzić czas i zwiększa wygodę.