Drogi planowane i w budowie po raz pierwszy na internetowych mapach Polski

Od dziś, w serwisie Targeo.pl można obejrzeć aktualną mapę Polski, zawierającą kompletną sieć drogową, uwzględniającą odcinki ostatnio oddane do użytku, drogi w budowie oraz planowane, które zostały również wprowadzone w opublikowanej właśnie najnowszej wersji AutoMapy. Informacje o drogach planowanych są niezwykle istotne z punktu widzenia nie tylko mieszkańców danych terenów czy kierowców poruszających się na konkretnych trasach, ale i inwestorów, dla których przyszłe uwarunkowania logistyczne mają kluczowe znaczenie. Z informacji mogą też skorzystać osoby chcące kupić lub sprzedać działki – w celu oszacowania ich przyszłej wartości, a także ci, którzy budują domy lub mieszkania – by wiedzieć jak dany teren będzie wyglądać za kilka lat. –
Drogi planowane i w budowie po raz pierwszy na internetowych mapach Polski
Targeo

Targeo

Postanowiliśmy zrobić krok dalej niż szybka i częsta aktualizacja map uwzględniająca nowootwierane odcinki dróg. Dodaliśmy do naszych map drogi znajdujące się w końcowej fazie budowy, co pozwoli na ich natychmiastowe uruchomienie w momencie oddania do użytku — podkreśla Rafał Mikołajczak, prezes Indigo, operatora serwisu Targeo.pl.

Drogi w budowie są widoczne na mapie jako odcinki zamknięte dla ruchu z zaznaczoną planowaną datą otwarcia. W dniu otwarcia zostaną one automatycznie odblokowane i od tego momentu będą nimi wyznaczane trasy. Wśród takich odcinków gotowych do odblokowania są m.in. nowy odcinek A4 koło Rzeszowa, trasa S74 koło Kielc, Most Północny i przedłużenie Al. KEN w Warszawie oraz obwodnica Bytomia.

Serwis Targeo.pl przy wyznaczaniu tras uwzględnia również czasowe blokady odcinków spowodowane robotami drogowymi bądź innymi zdarzeniami, a także przetwarzane w czasie rzeczywistym dane o natężeniu ruchu i korkach. Wyznaczając trasę w wariancie optymalnym lub szybkim otrzymamy przebieg, który omija największe korki i przewidywany czas dojazdu uwzględniający faktyczny ruch na drodze o danej godzinie.

Targeo.pl i AutoMapa wprowadziły równolegle ułatwienia dla użytkowników korzystających z obu produktów. Dzięki najnowszym rozszerzeniom funkcji eksportu tras, można wygodnie zaplanować trasę na dużym ekranie komputera korzystając z Targeo, a następnie wygenerować jednorazowy PIN, który umożliwia automatyczne pobranie trasy do AutoMapy.